Postimees: Eestlaste veebimäng pälvis välisekspertide tunnustuse

18. jaanuar, 2011

altEesti ettevõtte IronCurtain Entertainment’i veebimäng Utopia Revolution, millega on kavas tungida rahvusvahelisele turule,  pälvis tunnustuse välisekspertidelt, teatas Tallinna Tehnopol.

Nimelt kaitses IronCurtain Entertainment (ICE) edukalt oma äriprojekti Tehnopoli äriinkubaatorisse vastuvõtva paneeli ees.

Paneelis osalejad kinnitasid ettevõtte sobivust Tehnopoli inkubaatorisse ning tunnustasid ettevõtte esimest veebipõhist strateegiamängu Utopia Revolution.

Tehnopoli äriinkubaatori paneeli kuulusid eksperdid KooPee Hiltunen (Soome), Seth van der Meer (Holland), Margus Uudam (ASI) ja Andrus Oks (Arengufond).

KooPee Hiltunen ja Seth van der Meer, kes otseselt mängunduse valdkonnas mentorite ja ettevõtjatena tegevad on, hindasid Utopia Revolutioni kontseptsiooni väga heaks ning ICE tiimi tugevaks.

ICE asutaja ja tegevjuhi Siim Puskai sõnul andis inkubaatori paneel kindlustunde, et mängu arendusega ollakse õigel teel.

«Tahame oma esimese mänguga tõsta Eestit mängundussektori kaardile. Kuna oleme valdkonnas pioneerid, siis hindame kõrgelt välisekspertide tagasisidet ning nende kogemuste pagasit,» ütles Puskai.

Ettevõtte esmane prioriteet on Utopia Revolution mängu edukas käivitamine ja rahvusvaheline ekspansioon. Järgmisena plaanitakse saadud kogemuste põhjal realiseerida järgnevad visioonid, mis täna kontseptsiooni tasemel juba ootel on.

Pikemas perspektiivis näeb ICE end rahvusvaheliselt tunnustatud free-to-play mängude arendajana, kelle portfelli kuulub mitu erinevat tüüpi mängu, mida mängivad aktiivselt sajad tuhanded inimesed üle maailma.

ICE Utopia Revolutioni suletud testversiooni on kaasatud üle 1000 mängija kolmelt kontinendilt. Avalik versioon mängust jõuab huvilisteni märtsis.