Prantsuse kino meistriteosed Katusekinos!

03. juuli, 2013

Prantsuse instituut Eestis toob teieni kolme prantsuse kino suurmeistri, Jean-Luc Godard’i, Robert Bressoni ja Louis Malle’i närvekõditavamad teosed.          

Robert Bressoni „Raha“

3. juuli, kell 23.30

Norbert on võlgades. Nende katmiseks annab sõber talle 500 frangise valeraha, mille Norbert kiirelt välja vahetab. Kui lõpuks jõuab valeraha Yvoni kätte, kes seda sinisilmselt kasutab, hakkab kõik allamäge veerema. Yvon arreteeritakse, ent tal on naine ja laps toita. Kuigi ta ei lähe vangi,  jääb Yvon ilma tööst ning peab pere toitmiseks osalema pangaröövis, mis ei lähe planeeritult.

Louis Malle’i „Lift tapalavale“

10. juuli, kell 23.30

Endine dessantväelane asub tööle äri alal, armub oma tööandja naisesse ja otsustab tülika võistleja kõrvaldada. Täiuslikult kavandatud mõrvast saab aga alguse ootamatute juhuste ahel ja kõigi osapoolte üllatuseks hakkavad sündmused omavahel põimudes võtma üha süngemaid pöördeid.

Jean-Luc Godard’i „Alphaville“

22. juuli, kell 23.00

Lemmy Caution saadetakse futuristlikku linna Alphaville, käsuga kõrvaldada professor Von Braun ning leida kadunud agent Henry Dickinson. Lemmy ameerikalik isiksus hämmastub pidevalt Alphaville’s, kus on keelatud armastus ja sõnavabadus.

Jean-Luc Godard’i „ Eesnimi Carmen“

1. august, kell 22.30

Carmen on terrorismijõugu liige, mis kavatseb panka röövida. Röövi käigus armub ta politseinikku nimega Joseph ning põgeneb temaga onu Jeani, läbipõlenud filmitegija, majja. Politseinikud saavad noormehe kätte, kuid Carmen see-eest kavandab juba järgmist röövi. Filmis kohtuvad võimatu armastus, Beethoveni keelpillikvartett ning ühe mehe soov teha comeback filmi.

Kõik linastused toimuvad Katusekinos, Viru Keskuse katuseterrassil.

Prantsuse Instituudi esitlevatele filmidele kehtib erihinnaga tavapilet 3,50 €. Istekoht soojendusega vihmakindlal terrassil maksab tavapärased 7 €.

Ostke pilet aegsasti, kohad on limiteeritud