President Ilves avas rahvusvahelise loomemajandusele pühendatud konverentsi

19. oktoober, 2011

altLoomeettevõtlus ei kajastu otseselt riigi majandusstatistikas, kuid ometigi on kogu ettevõtlus sellest tugevalt mõjutatud, ütles president Toomas Hendrik Ilves täna loomemajandusele pühendatud rahvusvahelise konverentsi „Creative Entrepreneurship for a Competitive Economy“ avakõnes, lisades: „Kultuuril on tuntav ja oluline roll selles, millele inimesed oma aega ja raha kulutavad.“


Seega on Eesti riigipea sõnul äärmiselt oluline, et riik toetaks loomevaldkonnaga tegelevaid inimesi, kes aitavad tihti kaasa ka riigi maine loomisele, tuues näiteks helilooja Arvo Pärdi.

„Kreatiivsus ja innovatsioon ei tähenda automaatselt, et ettevõtmine päädib eduga. Siinkohal on Steve Jobs muidugi erand, kuigi ka temal olid oma raskused. Kohene edu ja tunnustus ei saa olla mõõdupuuks: mida innovatiivsem ja kreatiivsem on töö, seda kauem võtab tavaliselt selle aktsepteerimine aega ning seda enam on oluline anda avaliku sektori tuge loomeettevõtlusele,“ märkis president Ilves, kelle sõnul on samavõrd tähtis mõista, et mitte kõik start-up ettevõtted ei osutu elujõuliseks.

„Riigi roll siinkohal on sarnane riskikapitalistile, kes investeerib erinevatesse projektidesse, lootes, et vähemalt üks neist õnnestub,“ lisas president Ilves.