ESA Loomemajanduse Arenduskeskuse juhina asus tööle Riina Aasma

06. veebruar, 2012

esa_logo_v_190pxTänasest, 6.veebruarist asus ESA Loomemajanduse Arenduskeskuse loomemajanduse arendusjuhi ametisse Riina Aasma, kes vastutab nüüdsest nii Loomemajanduse Arenduskeskuse kui Loomeinkubaatori sisulise juhtimise eest; samuti tegutseb aktiivselt ekspordisuunal.


Loomemajanduse arendusjuhina on Riina Aasma tööks loomemajandusele suunatud arenduskeskuse tegevuste käivitamine ja elluviimine, Loomeinkubaatori arendamine ja juhtimine, koolituste ja kontaktürituste korraldamine, arenduskeskuse ja inkubaatori klientide koostöötegevuste algatamine ning info- ja kontaktvõrgustiku loomine ja edendamine erialaliitude ja organisatsioonidega nii Eestis kui naaberriikides.

„Loomemajanduse arendusjuhi ametipost on mulle huvitav väljakutse ja hea võimalus rakendada teadmisi ja kogemusi, mida eelnev elu on mulle n-ö kaasa pakkinud. Arenduskeskusel on ees põnevad ajad ja mul on hea meel, et saan uute eesmärkide saavutamisele kaasa aidata,“ kommenteeris ametisse astumist värske loomemajanduse arendusjuht Riina Aasma.

Varasemalt on Riina töötanud SA Rannarahva Muuseum juhatuse liikmena, kus tema vastutada oli muuseumi töö igapäevane juhtimine, strateegiline planeerimine ja loovjuhtimine. Riina on töötanud ka EV Välisministeeriumi teenistuses konsuli ja diplomaadina.

Riina Aasma on Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia kultuurikorralduse magister, ta on õppinud kultuurikorraldust Tallinna Ülikoolis, omandanud EBSis bakalaureusekraadi ärijuhtimises ning õppinud õigusteadust erakõrgkoolis Veritas.