Prof Dr Birger Sevaldsoni koolitus: Systems Oriented Designi metoodikad ja GIGA-mappingu tööriist

11. veebruar, 2014

D E logo colorDesign & Engineering on kutsunud Eestisse õpetama Norra professori Birger Sevaldsoni, kes 20. veebruari pärastlõunal viib eksklusiivselt läbi koolituse disainivaldkonna professionaalidele, et tutvustada kompleksete probleemide lahendamiseks arendatud Systems Oriented Designi metoodikaid ja GIGA-mappingu tööriista.

 

Disainerite ülesanded muutuvad koos ümbritseva maailma probleemide komplekssuse kasvuga pidevalt keerulisemaks. Super-komplekssusega toimetulekuks on disaineritel oluline vallata uusi metoodikaid, mis aitavad kaardistada kõik probleemi eri aspektid ning analüüsida nende omavahelisi seoseid. Professionaalsetele disaineritele mõeldud Systems Oriented Design kombineerib nii süsteemse kui disainimõtlemise teooriat ja praktikat, eriti disaineritele omast visuaalset mõtlemist ja visualiseerimisoskust. GIGA-mapping on laiaulatuslik mitmeid kihte ja skaalasid kasutav kaardistusmeetod, mis uurib näiliselt eraldatud kategooriate omavahelisi seoseid ning seeläbi piiritleb kriitiliselt kitsaskohti ja raamib süsteeme uute kontseptsioonide loomiseks.

Täiendavat infot Birger Sevaldsoni, SOD ja GIGA-Mappingu kohta leiab siit:

http://www.birger-sevaldson.no/

http://www.systemsorienteddesign.net/

Koolituse läbinutele annab TTÜ Avatud Ülikool akadeemilise tunnistuse.

Sisuline teave: ruth-helene.melioranski@ttu.ee

Lisateave arveldamisest ja registreerumisest: Merili Deemant, 620 3602, merili.deemant@ttu.ee

AEG: 20. veebruar 2014 kell 15.30-19.00

KOHT: Tallinna Tehnikaülikool, Ehitajate tee 5, 6. korpus ruum 304

KEEL: Inglise

HIND: 60 eurot +km / osaleja

Registreerumine:http://www.ttu.ee/taiendusoppijale/koolituskalender/algavad-koolitused/?id=27258&koolitus=2309

Design & Engineering on Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli magistritasandi ühisõppekava, mille eesmärk on siduda teadus, tehnoloogia ja disain ühtseks loovaks distsipliiniks.