Projekt LINK toob Pallase üliõpilased taas Stockholmi mööblimessile 

01. veebruar, 2019

 5. – 9. veebruaril 2019 esitlevad Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilased Stockholmi mööbli- ja valgustimessi Greenhouse´i alal ühistööna valminud projekti LINK. 

Projekti jooksul uurisid 14 üliõpilast mööbli- ja tekstiilidisainis kasutatavate sõlmede ja ühenduste tehnoloogilisi aspekte ning otsisid mängulisi võimalusi seoste loomiseks erinevate materjalide vahel. Projekti tööprotsess on üles ehitatud tiimitööle, eksperimentidele ning uudse vaatepunkti otsimisele tehnoloogiliste võtete kasutamisel. Kasutusel on peamiselt naturaalsed materjalid ning disainilahenduste üheks lähtekohaks on tuua praktilistesse esemetesse ootamatuid detaile ja kooslusi. 

Stockholmi mööbli- ja valgustimessil eksponeeritakse näiteid tooteprototüüpidest, mis on teostatud viie disainimeeskonna ideede tulemusena. Tööstuslikust vildist TUMBA on mõeldud nii istumiseks kui asjade hoiustamiseks ning tänu oma minimalistlikule välimusele sobib see erinevatesse keskkondadesse. Lebats BIKUPANmilles kohtuvad kudum ja suitsutatud eukalüpt, on inspiratsiooni saanud mesitarust.  Taburetid KOMO61 moodustavad tooteperekonna, mille tekstiilse osa värvilahendust ja mustrit saab kasutaja ise soovi korral muuta. Jaapani voltimiskunstist ja vormilahendustest inspireeritud LUIK on heli summutav ruumieraldaja, mis võimaldab suuremal alal luua endale meelepärase keskkonna.  Valgusobjekt KUUU salapärased geomeetrilised vormid ja keerlevad volangid toovad kaasaegsesse interjööri luksuse hõngu. Tootevalikut rikastab käsitsi taftitud must-valge põrandavaip, mis on valminud mitme kursuse üliõpilaste ühistööna.

Projekti LINK esmaesitlus toimub Stockholmi mööblimessi Greenhouse´i alal asukohaga C18:43. Tudengite esinemispaik – Greenhouse – on messiala, kus žürii poolt valitud noored disainerid ja disainikoolid eksponeerivad uudseid ja katsetuslikke lahendusi. Just sealt saavad alguse uued koostööprojektid ning prototüüpidena sündinud ideed leiavad tee tootmisse. Kõrgem Kunstikool Pallas osaleb Stockholmi mööbli- ja valgustimessil oma väljapanekuga kümnendat korda.  

Projektis LINK osalevad Pallase tekstiiliosakonna ja mööbliosakonna üliõpilased: Diana Tisler, Ester Must, Gerda Niitvähi, Helen Kangro, Jaan Voog, Kail Kuresoo, Marili Järv, Markus Pärnamets, Priit Kangur, Siim Hendrikson, Siret Ott, Teele Kumm, Victoria KäeselYuuki Vähi. 

Juhendajad: Keret Altpere, Madis Liplap, Jaak Roosi, Aet Ollisaar