Projekt “Ooblid” kutsub eksperimentaalset linnamööblit ehitama

28. juuni, 2010
28.06 – 11.07.2010 Polymeri kultuuritehas. Avalik ruum on linnatekstuuri lahutamatu osa, mis funktsioneerib inimeste lävimisala ja igapäevaste sihtkohtade vahekäiguna. Rajad, mis tunduvad vanaviisi, vajavad aktiivset sekkumist.
Lähenedes ühiskondlikule ruumile kui inimestevahelisele lävialale, soovime ära kasutada linna vähe realiseeritud potentsiaali interaktiivsuseks. Me tahame murda karmi linnastruktuuri ning julgustada rohkem eksperimentaalsete objektide loomist, mis muudaksid tänavapildi rõõmsamaks ning tooksid inmesi kokku. Eesmärgiks on luua taaskasutatavatest materjalidest hooajalisi skulpturaalseid istumis-kohtumispunkte ettearvamatutes, ebatraditsionaalsetes paikades. Selleks võib olla tänavanurk või meeldiv plats, kus keegi tavaliselt ei peatu, millega pole varem midagi tehtud; ala, mis uut funktsiooni oodates tühjalt seisab. Meie idee on linnaruumiga manipuleerida ning kaasata erinevaid piirkondi, et need peegeldaksid keskkonda, inimeste käitumist ja suhtumist.

Kahe suvenädala jooksul ehitame pingid töögrupiga valmis. Andes osalejatele vabadust luua vorm ja aidata leida asukohad, soovime ärgitada diskussiooni meie ümber toimuvast ning selle paremaks muutmiseks. Pärast nädalast meistriklassi jäävad ‘Ooblid’ linnaruumi kuni suve lõpuni.

Kutsume teid kõiki eksperimentaalset linnamööblit ehitama! Sissejuhatav kohtumine toimub, 28. juunil kell 11.00 Polymeris. Kohtume iga päev, aga osa saab võtta täpselt nii, kuis aega ja tahtmist on. Palun andke kindlasti teada, kes tahaksid osa võtta, siis teab arvestada.

Kui on mingeid küsimusi-mõtteid, andke julgesti teada: Grete 56907487, Gerttu 5055446.