Investorile pakub huvi ka loometoode

08. mai, 2013

korobeinik

 “Alustavatel ettevõtetel on raha kättesaamine hästi keeruline, äriinglid pakuvad selleks ühte võimalust,” ütles Andrei Korobeinik EstBANi tegevuspõhimõtteid tutvustades.

Kui näiteks USAs on tavaline, et ettevõtte alustamiseks vajaminev raha saadakse perekonnalt või sõpradelt, siis Eestis pole see erinevatel põhjustel nii levinud. “Tuleb otsustada, kumb on tähtsam, kas raha või sõbrad,” muigas Korobeinik ja lisas, et parem on raha võtta investoritelt.Loe edasi »

Äriinglitele  elustiiliettevõtjad huvi ei paku, kuid loomeettevõtete füüsilised tooted on teretulnud. “Ideaalne investeering on ca 100000 eurot,” sõnas Korobeinik.

EstBANis on praegu 35 investorit ja koos ollakse investeerinud ca 40 miljonit eurot. Selle aasta jooksul on plaanis vähemalt 5 edukat investeeringut. Investeerimisobjektide leidmiseks korraldatakse kord kuus esitlusüritusi. Seleks, et sinna pääseda, tuleb oma äriplaan sisestada www.gust.com ja teha see sealses keskkonnas EstBANile kättesaadavaks. Iga kuu vaatavad 5 investorit laekunud projektid läbi, annavad tagasisidet, hindvad projekte ja valivad presentatsioone tegema.

Edukal projektil peab olema kasvuambitsioon, investor tahab näha kasvuprotsenti. “Investorid pole ahned, vaid tegelikkuses ei jõua enamus projekte kuhugi. Edukas projekt peab ka nende kulud katma,” selgitas Korobeinik.