“Estonian Dream” festival Stavangeris

24. oktoober, 2013

Laupäeval, 26. oktoobril avatakse Stavangeris, Norras kaasaegse kunsti festival „Estonian Dream“, mis koosneb neljast näitusest, dokfilmide skriiningust ja lisaüritustest.

Näituste avamiste maraton algab kell 14 Hå gamle prestegardis, jätkub kell 18 galeriis SULT ja Skur 6-s ning päädib kell 19 Rogaland kunstsenteris. Õhtu lõpetavad Chungini kontsert algusega kell 22:00 ja kuraatori youtube-disko Tou Scenes. Näitused jäävad avatuks 1. detsembrini 2013. Oluline osa projektist on ka eesti dokfilmi-skriining KinoKinos 9. novemrbil, Stavangeri lähedal asuvas Sandesis ning Erki Kasemetsa osalusperformance “Structor” 2. novembril Stavangeris.

Tegemist on viimaste aastate ühe suurima eesti kunsti välispresentatsiooniga, mille idee tekkis 2011. aastal kui erinevate Stavangeri kunstinstitutsioonide esindajad külastasid Tallinnat ning leidsid siinse kunstivälja olevat niivõrd intrigeeriva ja huvitava, et tegid Anders Härmile ettepaneku koostada eesti kunsti programm vastavalt nende profiilile ning huvidele. Festival on seega koostatud kuraatori ja vastuvõtvate institutsioonide tihedas ja ligi poolteist aastat väldanud vastastikuses dialoogis. Festivali üldpealkiri on laenatud Flo Kasearu samanimeliselt videolt. 

Alapealkirja all “Liittle House in the Periphery” toimub näitus Rogaland kunstsenteris, kus osalevad kunstnikud Johsnon ja Johnson, Flo Kasearu, Kristina Norman ning Johannes Säre & Krsitiina Hansen ja filmiprogramm KINOKINOs, kus näidatakse Andres Maimiku, Jaak Kilmi & Kiur Aarma, Meelis Muhu, Kristina Normani ning Jaan Tootseni dokumentaalfilme. Galeriis SULT (Stavanger) toimuval näitusel “Milk-Method Men” näidatakse Kaido Ole ja Erki Kasemetsa loomingut, galerii kõrval asuvas Stavangeri sadama endises laohoones Skur6-s on Jaan Toomiku personaalnäitus (mida korraldavad koos Tou Scene ning galleri SULT). Stavangerist pisut väljas asuvas kunstikeskuses Hå gamle prestegard toimub feministliku kunsti näitus “I Don´Eat Flowers!” kus osalevad Kai Kaljo, Marge Monko, Liina Siib ning Anna-Stina Treumund. Festival avatakse 26. oktoobril Chungini performatiivse soolokontserdi ning sellele järgneva peoga Tou Scenes.

Festivaliga kaasneb ka ingliskeelne trükis, mille koostaja ning tekstide autor on Anders Härm. Kataloogi aitas toimetada Geir Haraldseth.(Rogaland kunstsenter), tekstid tõlkis inglise keelde Juta Ristsoo ning kujundas Martin Pedanik.

Kuraatorit assisteerisid Kristel Talv (Rogaland kunstsenter) ja Rebeka Põldsam (KKEK).

Rohkem infot leiab festivali koduleheküljelt

estoniandream2013.blogspot.com