“VII Urbanistika ja linnamaastike päevad” räägivad sotsiaalsest tänavast

21. september, 2010
urbanKolmapäeval, 22. septembril kell 10.00 algab Kanuti Gildi saalis VII Urbanistika ja linnamaastike päevade II osa. Konverentsi arutelud ja loengud koonduvad pealkirja alla „Sotsiaalne tänav“.

Urbanistika ja linnamaastike päevad toovad Kanuti Gildi majja kokku nii urbanistika, arhitektuuri, maastikuarhitektuuri, disaini ja inseneriteaduse rahvusvahelised eksperdid kui ka linnaaktivistid ja sotsiaalse suunitlusega ettevõtjad. Programm koosneb loengutest, temaatiliselt grupeeritud lühiettekannetest, vestlusringidest ja ekskursioonidest. Peaesinejaks on maailmakuulus arhitekt Lars Gemzoe, Kopenhaagenis tegutseva sotsiaalselt vastutustundlikku ja innovatiivset linnakujundust viljeleva Gehl Arhitects büroo vanemkonsultant.

Konverentsi korraldajate sõnul on teema „Sotsiaalne tänav“ laial skaalal üles keerutanud avaliku ruumi käsitlusi: “Tänavaruum on linna nägu, seda nii arhitektuurses kui sotsiaalses mõttes – tänaval toimuv elu, kohtumised, eksimised, mängud on piiritletud fassaadide rea, tänavamööbli, liikluse, kuid ka kultuurikontekstiga. Selle aasta erakordselt suur esinejate arv näitab meid ümbritseva avaliku ruumi loomise ja tarbimise teema aktuaalsust.”

Uuendusena tulevad lisaprogrammis näitamisele sel suvel rahvusvahelise meistriklassi CinemArchitecture raames valminud lühifilmid. Modereeritud paneelid koosnevad temaatiliselt grupeeritud lühiloengutest. Vahetult peale konverentsi on võimalus osa võtta Briti Nõukogu korraldatud Tulevikulinna mängust, mis keskendub konverentsi teemale “Sotsiaalne tänav”.
Peamiseks sündmuspaigaks on Kanuti Gildi SAAL, õhtune filmiprogramm toimub EKA arhitektuuriosakonnas, mõlemad asuvad Tallinnas aadressil Pikk 20.

Kutsutud esinejateks on:
* Arhitekt Lars Gemzoe, Gehl Architects, DK – Cities for People. (Büroo asutaja ja direktor Jan Gehl kirjutas 1981. aastal
paradigmaatilise raamatu “Life between buildings”.)
* Dr Sabine Knierbein , SkuOR, AU – Public spaces in Berlin as strategic sphere for capital accumulation : For cities! For people? Attention!
* Dr Zane Berzina , Art College BerlinWeissensee, DE – Material Innovation, Soft Technologies and HighCraft or Making the Invisible Visible: A Case Study of the EStatic Shadows Research Project

Urbanistika ja linnamaastike päevi organiseerivad Eesti Kunstiakadeemia Urbanistika ja Linnamaastike õppetoolid.
Korraldusmeeskonda kuuluvad Katrin Koov, Panu Lehtovuori, Lilia del Rio, Jüri Soolep ja magistrandid.

Konverents toimub inglise keeles ning osalemine on tasuta. Kõik kuulajad on teretulnud!
Konverents algab kolmapäeval 22. septembril kell 10.00 ja lõpeb 23. septembril.

VII Urbanistika ja linnamaastike päevi toetavad Eesti Kultuurkapital,Eesti Kunstiakadeemia ja Briti Nõukogu.
Lisainformatsiooni ja tervikliku programmi leiab leheküljelt www.urbanistika.ee/news

Arhitektuuri osakond
Eesti Kunstiakadeemia
Tel: 642 0071
E-mail: urban@artun.ee