Raamatu ja roosi päev pakub kunsti, luulet ja muusikat

22. aprill, 2013

lmk-logo23. aprillil kell 18.30 toimub Tartu ülikooli raamatukogu kohvikus Gaudeamus Tartu noore kunsti oksjoni ja kirjandusfestivali Prima Vista ühisüritus, kus noore kunsti oksjoni töödest inspireeritud tekste esitavad kirjanikud Maarja Pärtna, Joanna Ellmann, Tõnis Vilu, Kaspar Jassa ja Berk Vaher. Esineb ansambel Puhkus ning tehakse teatavaks kirjandusauhinna Esimene Samm laureaat. 

 

“Kui kunstiteos kirjutama inspireerib, ei võta nõnda valminud tekst midagi kunstiteose sõnatult salapäralt ära, vaid avardab selle tähendusvälja ja muudab selle väärtuslikumaks,” lausus kirjanik, kunstisõber ja Prima Vista kirjandusfestivali üks korraldajatest Berk Vaher. “Kirjanike tekstid võiksid inspireerida iga vaatajat leidma kunstiteoses ka oma isiklikke tähendusi ja seoseid,”  lisas Tartu noore kunsti oksjoni projektijuht Liina Raus. 

Tartu noore kunsti oksjoni kataloogi (http://www.lmk.ee/oksjon_kevad2013) kirjutasid tekstid kunstiteadlased Indrek Grigor ja Triin Tulgiste. Kui kunstiteadlaste kommentaarid aitavad kunstnikku ja tema teoseid seostada laiemalt kunstitraditsiooniga, siis kirjanikud esitlevad isiklikku ja poeetilist lähenemist. 

Kirjanike kirjutatud tekstidega saab alates 23. aprillist tutvuda Tartu noore kunsti näitusel Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13, näitus avatud 3. maini, E−L 11−21 ) ja Tartu ülikooli raamatukogu kohvikus (Struve 1, näitus avatud kuni 9. maini, E−R 9−20, L−P 11−17). 

9. mail toimub seitsmes Tartu noore kunsti oksjon (http://www.lmk.ee/oksjonid) ning algab kirjandusfestival Prima Vista (http://kirjandusfestival.tartu.ee/prima-vista-2013).