Rahvusraamatukogu lahtiste uste päevad tõstavad esile looja ja loomingu

13. veebruar, 2014

2lahtised ban13.-15. veebruarini toimuvad Rahvusraamatukogus lahtiste uste päevad, mille fookuses on muusika ja motoks „Loojast loominguni”. Külla tulevad heliloojad ja muusikud, aga ka kunstnikud ja kirjanikud, samuti toimuvad raamatukogu hoonet ja tegevust tutvustavad ekskursioonid.

 

Kaheksandal korrusel muusikasaalis saab kuulata põnevaid leide muusikakogust. Helen Põldmäemuusikatuba töötab seekord ka kohvikus. Tegusa popmuusiku, helilooja ja produtsendi Sven Lõhmuse töötoas „Mis on hiti saladus?“ kergitatakse katet loomeprotsessilt. Pille Lille Muusikute Fondi korraldatava Tallinna talvefestivali raames esinevad suures konverentsisaalis Avo Otsa trompetiklassi parimad õpilased. Helilooja, harfimängija ja improviseerija Liis Viira räägib teemal „Helilooja – kes sa oled?“. Kontserdiga „Lugusid Urmas Alenderist“ astuvad üles Taavi Peterson ja Tajo Kadajas.

Lisaks toimuvad maja ja raamatukogu tegevust tutvustavad ekskursioonid, kus saab näha raamatu teekonda lugejani, paberi muutumist digitaalseks, teavikute säilitamist ja konserveerimist, käia Toompea lossis asuvas parlamendi lugemissaalis ja uudistada lossi. Saab heita pilgu Rahvusraamatukogu arhiivkogu hoidlatesse. Sisekujundaja Sulev Vahtra teeb ringkäigu, tutvustades majas leiduvat kunsti. Taas on aktsioonis Igor Volke, kes tundmatutel objektidel silma peal hoiab.

Maha peetakse ka tuline väitlus teemal „Google vs raamatukogu“, kus oma oskused panevad proovile Rocca al Mare Kooli ja Tallinna Inglise Kolledži noored väitlejad.

Laupäeval ootame Rahvusraamatukokku just lapsi ja noori, kellele jätkub palju huvitavat tegevust. Päeva alustame meisterdamistoaga, kus oma loomingut tutvustab ja laste joonistamist juhendab illustraator Olivia Lipartia. Õhtupoolikul jätkame väga noorte kirjanike Ketlin Priilinna ja Airika Harriku kohtumisega. Lahtiste uste päevade lõppakordi annab DJ Mart Juur laupäevaõhtuse diskoga raamatukogu fuajees. 

Kõigil kolmel päeval toimuvad külastajatele mängud – orienteerumismäng ja lustakas põrandamäng. Parimad saavad auhinnad. Avatud on näitused, kus näha saab kauneid ja menukaid raamatuid, Eesti köitekunsti paremikku ja rahvusvahelist näitust „Shakespeare köites”. Samuti saab uurida väljapanekut „Taliolümpia – 90 aastat esimestest mängudest” ja jälgida olümpiamängude ülekandeid.

Lahtiste uste päevad toimuvad Rahvusraamatukogus teist korda. Eelmisel aastal külastas sel ajal raamatukogu üle 3500 inimese.

Rohkem infot www.rahvusraamatukogu.ee