Rahvusraamatukogu viib Helsingi messile „Eesti raamatu loo“

27. oktoober, 2011

altNeljapäeval, 27. oktoobril algab Helsingis raamatumess, mille peakülaliseks on tänavu Eesti. Rahvusraamatukogu andis selleks puhuks välja soomekeelse raamatu „Virolaisen kirjan tarina“.


Väljaanne tutvustab eesti raamatu lugu alates esimestest teadetest 1525. aastal tänapäevani. Koostasid Mare Lott ja Aile Möldre, tõlkis Hannu Oittinen. Teksti illustreerib rohkelt värvilisi fotosid eesti raamatust läbi aegade. Raamat sobib nii õppematerjaliks, silmaringi laiendamiseks kui ka kinkimiseks. Raamat on Apollo kaudu müügil Helsingi messil, saadaval ka meie raamatupoodides ja Rahvusraamatukogu veebipoes.

Eesti messiboksis, milleks on must kuup, eksponeeritakse näitust „25 kauneimat Eesti raamatut 2010“. See peegeldab olukorda Eesti kirjastamismaastikul ja trükikunstis, kuna tõstab ilmunu seast esile teosed, milles sisu ja vorm kõige paremini kokku kõlavad.

 

 

„25 kauneimat Eesti raamatut“ on konkurss-näitus, mida alates 1998. aastast korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit ja Eesti Kirjastuste Liit.

Raamatumess Helsingis kestab 30. oktoobrini.