Rahvusvaheline kongress toob Tallinna maailmakuulsad maastikuarhitektuuri spetsialistid

29. mai, 2011

Sügisel Tallinnas toimuvale rahvusvahelisele maastikuarhitekuuri kongressile „Mind the Gap. Landscapes for a New Era“ tulevad esinema Jan Gehl, Mary Bowman ja Elias Torres. Kongressi korraldab Eesti Maastikuarhitektide Liit.

 

2-4. novembril 2011 Tallinnas toimuvale rahvusvahelisele maastikuarhitekuuri kongressile tuleb esinema mitmeid tuntud spetsialiste üle maailma. Kongressi staaresinejateks on kahtlemata Jan Gehl, Mary Bowman ja Elias Torres.

Jan Gehl on mitmete auhindadega pärjatud linnauurija, kelle raamatud on iga avalikust ruumist huvituva inimese lugemisvaras. Mary Bowman on juba aastaid juhtinud maastikuarhitektuuribürood Gustafson Porter, mis on oma töödega võitnud laialdast tunnustust üle maailma. Elias Torres on loovmõtleja ja arhitekt, kes on viimaste kümnendite jooksul köitnud tähelepanu väga eriilmeliste töödega alustades detailsest tänavamööblist ning lõpetades ulatuslike linnaruumi kujundusprojektidega.

Kongressi teemad tõstatavad arutelu kitsaskohtadest linnastruktuuris, elu- ja elamiskvaliteedist ning võimalikest lähenemismeetoditest muutmaks linnaruumi korraldust puudutavaid otsuseid.

Kongressi eesmärgiks on mõtestada, kuidas käsitleda ja luua uut kvaliteetset ruumi – maastikku – ning kuidas parandada meie elukeskkonda, defineerida ja analüüsida kaasaegseid eluviise.

Kongressil esinemiseks on kõigil maastikuarhitektidel ja sellele lähedaste erialade spetsialistidel võimalik esitada teadusartiklite kokkuvõtteid kuni 1. juunini internetikeskkonnas www.efla2011.com

Registreerimine ja täpsem info: www.efla2011.com .