Rahvusvaheline moe- & kunstietendus MOMENT toimub sel reedel

14. september, 2011

altMOMENT- Mood. Muusika. Kunst. on rahvusvaheline moe- & kunstietendus, mis lähtub ideoloogiast „mood ja kunst kõigile“ ja on mõeldud inimestele, keda köidab innovatsioon.

Viimaste aastate jooksul on MOMENT kasvanud ja arenenud kunstieksperimendiks, mis kutsub avastama moodi ning selle erinevaid väljendusviise. Sel korral kuuluvad programmi moeetendused, kunstiinstallatsioonid, muusikaetendused, projekt „moeKunstid“ ja töötoad koostöös British Counciliga.

’’Kõige lühemalt öeldes on MOMENT moodi, muusikat ja kunsti ühendav multiüritus. Juba viis aastat Riias toimunud üritustesari on saanud kuulsaks oma julge ja innovatiivse lähenemise poolest kõigile kolmele valdkonnale,’’ selgitab ürituse tausta Piret Puppart,  MOMENT meeskonna liige.

16. septembril kell 20.30 muutub Rotermanni tööstuspind etenduste eluasemeks, kus erinevate tuntud Läti, Eesti, Norra ning Ühendriikide kunstnike kõrval esitlevad oma innovaatilisi ideid ka lootustandvad tulevikutalendid. Õhtu kulmineerudes astuvad suurejooneliste moekollektsioonidega ülesse Xenia Joost, Kätlin Kaljuvee, Marit Ilison Eestist, Elīna Dobele Lätist, Harald Lunde Hagelsen ja Siri Sveen Haaland Norrast.

’’MOMENT pole vaid üritus, see on ideoloogia ja kogukond, mis ühendab tärkavaid talente ja kunstnikke, kes on ühel või teisel viisil seotud moega, ning mis pakub neile võimaluse oma ideid teostada ja oma töid eksponeerida. Iga uue ettevõtmisega püüame me oma kogukonda inspireerida, propageerida loomingulisust ning luua sobiv pinnas uute kunstivormide tekkimiseks moe valdkonnas,’’ selgitab Guntra Lipska, korraldaja Lätist.

’’Traditsiooniliselt on Disainiöö kavas suurejoonelised moeetendused, seekord koostöös Tallinn Fashion Weekiga. Meil on hea meel, et festivali avapäeval saab teoks niivõrd mahukas ja suurejooneline rahvusvaheline moe- & kunstietendus’’ lisab Disainifestival Disainiöö peakorraldaja Ilona Gurjanova.

Aeg: 16. september 20.30- 23.30

Toimumiskoht: Nisurukkiveski (Rotermanni kvartal)

Piletid Piletilevist 10 eurot, sooduspilet 8 eurot; pilet kohapeal 13 eurot, sooduspilet 10,4 eurot
Piletilevi: http://www.piletilevi.ee/est/?search=Disainiöö
NB! Piletite müük Piletilevis lõpeb 1 tund enne ürituse algust

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö toimub 16.-25.septembril Tallinnas. Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb 2 aasta jooksul kokku 6 linna – Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule.

Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Kavasse kuuluvad rahvusvahelised disaininäitused, konkursid, erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, võrgustumiseks loodud Disainiööklubi, moeetendused ja palju muud. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.

Lisainfo MOMENT kohta: http://moment.com.lv/moment_week/

Lisainfo Disainifestival Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF… kohta: www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee