Rahvusvahelisel kunstipiknikul arutletakse kaasaegse kunsti teemadel

17. august, 2012

Pühapäeval, 19. augustil algusega kell 15 toimub Tartu Botaanikaaias rahvusvaheline kunstipiknik, mida kureerib selle aasta mais Tartu Loomemajanduskeskuses resideerunud Türgi kunstnik ja kunstikuraator Seçkin Aydin.

Piknikul räägivad nii Türgi kui ka Tartu kunstnikud oma tegevusest ja toimub üldisem arutelu kaasaegse kunsti teemal.  Kutsume piknikust osa võtma kunstnikke ja kõik kunstihuvilisi. Suhtlus piknikul toimub inglise keeles.

Koos Seçkin Aydiniga tuli Tartusse veel viis Türgi kunstnikku, kes soovivad tutvuda Tartu kunstieluga ja leida kontakte Eesti kunstnikega. Külaliskunstnikud tutvuvad Tartu Kunstimaja ja teiste Tartu galeriidega ning külastavad laupäeval Mooste Avamaa sümpoosionit.  Seçkin Aydin koos oma kaasmaalastega osaleb ka 24.-30. augustini  Tallinnas Polymeri kultuuritehase festivalil kuraatorprojektiga “Linn kui kodu”.

Kõik kuus kunstnikku tulevad erinevatest Türgi piirkondadest, kuid neid ühendab kunstialane koostöö ja see, et nad kõik on kurdi rahvusest.

Tartus on lisaks Seçkin Aydinile Hacettepe ülikooli kaunite kunstide professor Hüsnü Dokak, Mardin Artuklu ülikooli kaunite kunstide osakonna doktorant Sefik Ozcan, kunstitudeng Menekse Samanci, maalikunstnik Gün Aydin Gazikenti ülikoolist ning Gazi ülikooli lektor Burcin Unal.

Maikuus oli Seçkin Aydini Tartus ja avas 25. mail Antoniuse galeriis näituse “GlobaliFashion: Eesti”, mille eesmärk oli iroonilises võtmes paljastada globaliseerumise negatiivset mõju kultuurilistele eripäradele.