Rahvusvahelist moeillustratsioonide näitust külastas üle 3500 inimese

19. september, 2011

altEile Rotermanni kvartalis lõppenud rahvusvahelist näitust “Uus Põhjamaade moeillustratsioon” käis vaatamas üle 3500 inimese. Kultuuripealinn Tallinn 2011programmi kuuluv ja Tallinn Fashion Week 2011 raames toimunud näitus eksponeeris Eesti, Soome ja Rootsi noorema generatsiooni moeillustraatorite värsket loomingut.

Näituse koordinaatori Helen Saluveeri sõnul võeti väljapanek vaatajate poolt väga hästi vastu. “Külastajaid oli nii Eestist kui ka mujalt – Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Kanadast, Belgiast, USA-st, Itaaliast jm. ning külalisteraamatusse jäetud tagasiside oli väga positiivne,” lausus Saluveer. “Septembris külastasid näitust mitmed kunstiõpetajad koos klassidega ning paljud käisid väljapanekut imetlemas lausa mitu korda.
Kokku oli külastajaid kuu jooksul üle 3500, mis on tõeliselt hea tulemus.”

Saluveeri sõnul on korraldatud näitusel teisigi positiivseid tulemusi. “Eesti illustraatorid said vahetada kogemusi Rootsi ja Soome tipptegijatega ning kindlasti annab see neile edaspidiseks uusi väljundeid. Samuti on eestlaste loomingust huvitatud välismaiste galeriide omanikud,” ütles Saluveer. “Eestis on palju häid moeillustraatoreid ning aeg on neid ka maailmale tutvustada.”

Näituse esitleja oli Absolut Vodka, lisaks toetasid näitust Kultuuripealinn Tallinn 2011, Eesti Kultuurkapital, Soome Instituut, kohvik Bonaparte, Tallink Hotels, DHL, Järsi OÜ, E&T Valgus, Orbital Vox, Rootsi saatkond,
Printhouse, Fazer, Espak, Vunder ning Eesti Kunstiakadeemia.

Lisainfot näituse kohta leiab veebiaadressil http://www.exhibition.ee ja http://www.facebook.com/moeillustratsioon.