Räpina loomemaja avardab piirkonna elanike tegutsemisvõimalusi

16. aprill, 2013

Räpinas avati Eesti, Läti ja Venemaa koostöös loomemaja, mis avardab ümbruskonna inimeste võimalusi tegeleda loometegevusega alates maalimisest kuni kokanduskunstini.

 

Räpina loomemaja, mis on rajatud mõisa endisesse hobusetalli, on mõeldud piirkonna elanikele igas vanuses, kel tahtmine mõne loometegevusega aega veeta, vahendas “Aktuaalne kaamera”. 

Siin on nii klaasi, kui ka savistuudio, terve klassitäis kangastelgi, aga ka hästi sisustatud köök, mille kõrval isegi väikene pruulikoda. 

“Kuulutame välja igasuguseid kursusi, koolitusi ja kõik mõtted, mis tekivad inimestel, kes elavad siin piirkonnas – meie meeskonna ülesandeks on välja mõelda, kuidas see soov täita,” rääkis Räpina loomemaja juht Leo Kütt.

Peale mitmekesise isetegevuse plaanib majarahvas tuua ka kaugemat kunsti Räpina kandi rahvale lähemale.

“Miks mitte vahepeal püüda tuua erilisi näituseid, mida meie inimesed ei käi Tartus ega Tallinnas vaatamas, siia kohapeale,” pakkus Kütt välja.

Maja valmis kolme riigi, Eesti, Läti ja Venemaa ülepiirilise ühisprojekti raames. Ning kui Eestis on loomemaja valmis ja Lätis lõpusirgel, siis Venemaal kipuvad asjad venima.

“Nende teadmised Euroopa Liidust ja rahastusprogrammidest on küllaltki nõrgad ja nad arvavad, et kas kõiki nõudeid ikka peab täitma. Nende nõuete ja nende täitmise vajaduse selgitamine  on küllaltki keeruline,” nentis Kütt.

Diplomaatiliselt  nimetatakse seda tähtaegade nihkumiseks.

Petseri rajooni administratsiooni piiriülese koostöö osakonna juhataja Jelena Kitškina ütles, et katus on juba lõpetatud ja käivad sisetööd. “See on ajalooline hoone, mille on loonud suurepärane Tallinna arhitekt ja mis sai valmis 1926. aastal,” lisas ta.

Igal juhul lubavad ka Petseri partnerid endist kaitseliidu maja siiski kas või osalises hiilguses näidata hiljemalt Petseri linna päevadel augustikuu keskel.

Vaata klippi ERR lehel