Rattaga kunstigaleriidesse!

22. august, 2013

ecadc logoJärgmisel teisipäeval, 27. augustil leiab aset neljas Tallinna Teisipäev – spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu sariüritus Tallinna galeriides. Seekord on programmi kaasatud TAM Galerii, Vaal Galerii, Haus Galerii, OKAPI Galerii ning Temnikova & Kasela Galerii koostöös 1Galeriiga. Tallinna Teisipäeva üheks osaks on galeriisid ühendav rattatuur, mis algab kell 15:45 City Bike rattarendi juures (Uus tn 33), kulgeb marsruudil TAM Galerii – Vaal Galerii – Haus Galerii – OKAPI Galerii ning lõpeb kell 20:00 Temnikova & Kasela Galeriis /1Galeriis Rüütli 4.

Tallinna Teisipäeval osaleb esmakordselt Tallinna vanalinnas suvel uksed avanud OKAPI Galerii, mis keskendub disainile ja fotograafiale.  Uue galerii avamine Tallinnas on tänases majanduse kontekstis üsna riskantne samm, seda enam väärib OKAPI kohalolek tähelepanu. Olemasolevatel galeriidel ei ole Eestis täna kindlasti kerge, teisalt – kaasaegse kunsti väljal ei ole see ka haruldane seisund.

Jätkusuutlik galeriipidamine on ajamahukas ja kulukas ning kunstnike usalduse võitmine ja maineloomine on pikaajalised protsessid. Erinevatest galeriide mudelitest on Eestis olnud kõige vähem praktiseeritav konkreetse grupi kunstnike karjääri ülesehitav galeriimudel, mille aluseks on usalduslik töösuhe galeristi ja kunstniku vahel ning stabiilne kunstikogujate baas. 

Arenduskeskuse üks rolle on siinseid galeriisid nõustada eelkõige kunstnikke esindava galerii formaadi poole liikumisel. Uued tegijad väljal on heaks võimaluseks jälgida, mis on selle puhul suurimaks väljakutseks ning aidata leida Eesti galeriiväljale sobivaid lahendusi. 
  

27. augusti Tallinna Teisipäeva programm

16:00 – 17:30 TAM Galerii (Lootsi 4)  Sorge ja Jasper Zoova ühisnäitus “Iseenda saba neelav Kuningmadu abirattaga”. Kunstnikud kõnelevad oma ideedest ja joonistavad, vestlust viib läbi Hanno Soans.

17:00 Vaal Galerii (Tartu mnt 80d) Näitus „Täiendades kunstiajalugu“, sõjajärgne kunst Mart Lepa kunstikogust. Mart Lepp vestleb Riivo Antoniga.

18:00 Haus Galerii (Uus tn 17) Tuuli Manni ja Jaanika Peerna ühisnäitus „Metsahäälte vaikus“. Kunstnikud viivad läbi elava joonistamise  ja maalimise performance’i.

19:00 OKAPI Galerii (Niguliste 2) Ann Tenno fotonäitus „Mitte ainult kivid“. Kunstnik tutvustab oma teoseid ja vastab küsimustele.

20:00 Temnikova & Kasela Galerii ja 1Galerii koostöös sündinud rahvusvaheline näituseprojekt (Rüütli 4). Inga Meldere (Läti) ja Oscar Santillan (Equador) näituse avamine.

Osalevad galeriid on avatud kuni 21:00, TAM Galerii avatud kuni 17:30.

Tallinna Teisipäeva üheks osaks on galeriisid ühendav rattatuur. Kogunemine kell 15:45 City Bike rattarendi juures (Uus tn 33) marsruudiga TAM Galerii – Vaal Galerii – Haus Galerii – OKAPI Galerii – Temnikova & Kasela Galerii/1Galerii (Rüütli 4).

Lisainfo:
Karin Kahre
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kommunikatsioonijuht
karin.kahre@ecadc.ee
www.ecadc.ee
https://www.facebook.com/ecadc