Raul Oreškini näitus on pühendatud baleriinidele ja muusadele

08. detsember, 2010

Neljapäeval, 9. detsembril kell 14.00 avab loomemajanduskeskuse kohvikus(Kalevi13) oma maalide näituse “Baleriinid ja muud daamid” keskuse juht Raul Oreškin.
Maalid näitusele „Baleriinid ja muud daamid” valmisid Raul Oreškinil juba rohkem kui 10 aastat tagasi, täpsemalt aastatel 1995-1997.

Raul Oreškini hinnangul ei olnud aga aeg varem lihtsalt küps sellenäituse tegemiseks. „Ma mõistan alles nüüd, et karismaatilised,loomingulised, jõulised, samas ka haprad, võluvad, haavatavad ningarmastavad naised on minu kõrval olulisemat rolli täitnud, kui seda ehkvarem tunnistada oleksin julgenud. Näitus on pühendatud baleriinidele jamuusadele, kes inspireerisid ja innustasid mind ning teevad sedajätkuvalt. See on minu jõulukink kõikidele sõpradele, kolleegidele,koostööpartneritele ja loomemajanduskeskuse külalistele,“ lisas autor.

Näitusel olevad tööd ei ole müügis, kuid neid saab omandada, võttes osa loteriist. Selleks tuleb näituse lahtiolekuperioodil (9. detsember 2010 –9. jaanuar 2011) osta Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsevate ettevõtetetooteid või teenuseid vähemalt 100 krooni (6,39 euro) eest ning täitavastav kupong. 10. detsembril loositakse kõigi kupongi täitjate vahelvälja viis maali.

Kuna aastate jooksul on paljud originaalid kas kingitud, kadunud võilihtsalt tuhmunud, siis kasutas Raul Oreškin moodsa tehnoloogia abi ning taaselustas kuusteist tööd, mida saab loomemajanduskeskuse kohvikus näha 9. jaanuarini.