Red Dot Eesti tootele – newWeave® vaip

15. juuni, 2011

narmaEesti on taas maailma disainikaardil: AS Narma LV 2011 aasta kollektsiooni kuuluv vaibadisain BOG 4053 on pärjatud maailma ühe mainekama disainiauhinnaga Red Dot, tootedisaini kategoorias.

 

Väljapaistva toote autor, Narma disainer Kaidi Ploomipuu, on lähtunud vaiba loomisel ettevõttes kasutusel olevast uudsest kudumistehnoloogiast newWeave®.

 

Vaipa eksponeeritakse  5.juulist 1.augustini 2011 Red Dot disainimuuseumis Saksamaal Essenis näitusel “Design on stage – winners red dot award: product design 2011”.

Ka auhinnatseremoonia toimub sealsamas, 4.juulil 2011.

Edu toonud toote tehnoloogia on välja töötatud Eestis, newWeave® vaipade tootmise kõigis etappides kasutatakse uusimat tekstiilitööstuse- ja IT-alast tehnoloogiat. Vaibad on kahepoolselt kasutatavad, naturaalsed, valmistatud puuvillast. Kollektsioon koosneb erinevatest disainidest, mille värvilahendustest ning suurustest on võimalik leida sobivaim.

Vaiba BOG 4053  disainlahendus on saanud inspiratsiooni Lääne-Eesti loodusest, selle madalast soisest maastikust. Vaiba pind jäljendab soode ja rabade tingmärgistust maakaardil, vaiba erinevad värvilahendused lähtuvad aastaaegade muutustest.

Edukat toodet saab varasügisest näha ja osta ka Eestis. Vaip on eksponeeritud Disainiööl, septembris 2011 ning peatselt ka edasimüüjate tootevalikus. AS Narma LV newWeave® vaipade suuremad edasimüüjad Eestis on Asko, Sotka ja Aatriumi sisustuskauplused, Tallinna ja Tartu Kaubamaja ning sisustuskaubamaja ON24.

Red Dot disainiauhind on maailma mainekaim disainipreemia, mida on välja antud aastast 1955.

 

Lisainformatsioon http://www.newweave.ee/est/tegemised