Reigo Kuivjõgi: Tartu Loomemajanduskeskus on kiiresti arenenud

18. veebruar, 2014

reigopilt-2Tartu Loomemajanduskeskuse värske juht Reigo Kuivjõgi on oma sõnutsi suurepäraste kollegide abil uue ametiga hästi kohanenud. Küsisime temalt kolm meie jaoks olulist küsimust keskuse kohta. 

Mida ütled LMK tänase seisu kohta? 

Senimaani on Tartu LMK oma enam kui nelja aastase ajaloo jooksul toonud elule ligikaudu 50 uut loomeettevõtet, millest paljudel on tänaseks ette näidata korralik tooteportfell ning osadel isegi ekspordipartnerid. Lisaks on Tartu LMK saanud oma majade, hoovide, pargi ning suure hulga üritustega saanud paljudele tartlastele oodatud kooskäimiskohaks. Ehk esimese viisaastaku areng on LMK-l olnud vägagi hoogne.

Millised on Sinu jaoks suurim väljakutse?

Väljakutse on jätkata sama kiiret arengut loodud ettevõtete edasise kasvu arendamisel. Ning unistus oleks, et viie aasta pärast oleks Tartu kümne suurima eksportija seas ka vähemalt kaks meie loovettevõtet. Ning et Tartus toimuks meie looduna kaks suurt üritust, mis on saavutanud oodatud koha nii filmi- kui ka moeekspertide seas üle Balti- ja Põhjamaade.

Millised inkubandid vääriksid täna erilist esiletõstmist?

Astrid Rajalo – nahast moeaksessuaaride tootja, kes on juba tänaseks saavutanud tugeva ekspordikäibe ning sihib uljalt Hiina turgu.
Milli Maier – rahvusvaheliselt auhinnatud ehtekunstnik.
Scheckmann – eksklusiivsete meeste jalanõude ning muude aksessuaaride tootja, kes esindas Eestit Londoni moenädalal ning kuulus ka International Fashion Showcase`i võitjameeskonda.
Khis – puidust vannide tootja, kes esindab Tartut selle aasta Ajujahi finaalis.
Apelsin Meedia – filmikompanii, kes on suutnud edukalt eksportida Põhjamaadesse enda produtseerimis- ja filmide järeltootmise oskusi.
Summum – männiokastest heliisolatsiooniplaatide tootja.

Vaata uudieid LMK uuest veebist: http://loovtartu.ee/lmk/