Rootsi-Eesti lühianimafilm “Amalimbo” kandideerib Euroopa Filmiauhinnale

07. detsember, 2016

Rootsi-Eesti ühistööna valminud ning eestlase Roland Seeri joonistatud ja animeeritud lühianimafilm “Amalimbo” kandideerib Euroopa Filmiakadeemia aasta parima lühifilmi auhinnale. “Amalimbo” nomineeris auhinnale Veneetsia filmifestival, kus toimus septembrikuus filmi maailma esilinastus. 29. Euroopa filmiauhinnad antakse Euroopa Filmiakadeemia poolt välja 10. detsembril Wrocławis, Poolas. Otseülekannet auhinnatseremooniast on võimalik jälgida internetis aadressil www.europeanfilmawards.eu 

 

Euroopa filmiauhinna nominatsioon on üks kahest preemiast, millega Veneetsia filmifestival tunnustab Orizzonti lühifilmide võistlusprogrammis osalenud lühifilme. Euroopa filmiauhinna lühifilmi kategoorias kandideerib 15 lühifilmi, mis on valitud aasta jooksul välja 15 nimekal lühifilme näitaval Euroopa filmifestivalil. Filme hindavad üle 3000 filmiakadeemia liikme. 2012. aastal kandideeris Euroopa parima lühifilmi auhinnale Kaspar Jancise ja Vladimir Leščiovi joonisfilm “Villa Antropoff”.

 

““Amalimbo” on lihtsa ning emotsionaalselt kergesti mõistetava looga, kuid visuaalselt väga eklektiline ja mänguline film, mis on kantud filmi režissööri Juan Pablo Libossarti ja kunstniku ning animaatori Roland Seeri eksperimenteerimisjulgusest. Veneetsia festivalile kandideeris 1433 lühifilmi, välja valiti vaid 16. Algul oli “Amalimbo” edu mulle väga suureks üllatuseks, kuid olles nüüd filmi erinevates programmides koos teiste lühifilmidega näinud, hakkab selle omanäolisus ja tugevus ka mulle endale tõeliselt pärale jõudma. Alustasime just koostööd Berliinis asuva müügiagentuuriga Magnetfilm, kes hakkab esindama “Amalimbo” näitamisõigusi väljaspool Rootsit ja Eestit. Kunstiliste ambitsioonidega lühifilmide turg ei ole küll kuigi suur aga kahtlemata aitab koostöö professionaalse müügiagentuuriga filmi müügile kaasa. Lisaks osaleb “Amalimbo” järgmisel aastal koos teiste Euroopa parima lühifilmi auhinnale nomineeritud filmidega Euroopa Filmiakadeemia korraldataval Short Matters Touril ning linastub selle käigus rohkem kui 40 olulisema Euroopa lühifilmifestivali programmis,” kommenteerib filmi Eesti-poolne kaasprodutsent Marianne Ostrat.

 

15-minuti pikkune “Amalimbo” on fantasy-žanris lühianimafilm 5-aastasest tüdrukust Tipuanast, kes satub emotsionaalsesse “limbosse”, püüdes mõista ning toime tulla oma isa ootamatu hukkumisega. Film kasutab julgelt neljas erinevas stilistikas 2D-animatsiooni ning seob need tundlikult tervikuks. “Amalimbo” on valminud tihedas loomingulises koostöös Rootsi režissöör Juan Pablo Libossarti ja Eesti animaatori ja kunstniku Roland Seeri vahel. Filmi peatootja on Stockholmis baseeruv Fasad ja Eesti-poolne kaastootja animatsioonistuudio Fork Film.

 

Eestis on “Amalimbot” võimalik suurel linal näha 16. jaanuaril kinos Sõprus, 17. jaanuaril Tartu Elektriteatris ning 24. jaanuaril Pärnus teatris Endla.

 

JUAN PABLO LIBOSSART sündis 1978. aastal Argentiinas ning elab alates 2001. aastast Stockholmis. 2010. aastal lõpetas ta Hispaanias Media Business Schooli’s koolitusprogrammi European Master of Audiovisual Management (MEGA) ja 2013. aastal EAVE European Producer’s Workshopi. Lisaks teistele on seni produtsendina tegutsenud Libossart produtseerinud filme režissööridele Erik Gandini, Marcus Lindeen ja Jesper Ganslandt. “Amalimbo” on Libossarti stsenaristi- ja režissööridebüüt.

 

ROLAND SEER (sünd: 1987) on Eesti animatsioonirežissöör ja -kunstnik. 2014. aastal lõpetas ta Taanis Viborgis bakalaureusekraadiga The Animation Workshopi. Alates 2011. aastast teeb Roland Seer režissööri ning animaatorina tihedat koostööd animatsioonistuudioga Fork Film. 2012. aastal valmis Roland Seeri käe all muusikavideo Tenfold Rabbiti loole “Oblivion” ning 2015. aastal Argo Valsi loole “Uni”.

 

AMALIMBO (15 minutit, lühianimafilm, rootsi keeles, 2016). Režissöör: Juan Pablo Libossart (Rootsi) / kunstnik ja peaanimaator: Roland Seer (Eesti) / peaprodutsent: Johanna Lind (Rootsi) / kaasprodutsendid: Marianne Ostrat (Eesti), Ami Ekström (Rootsi) / osatäitjad: Anna Odell, Margaretha Ulfendahl (Rootsi) / animaatorid: Denis Chapon, Miguel T. Mealla Black / heliloojad: Anders Kjellberg, Åsa Carlson / muusikud: Göran Klinghagen, Thomas Gustafsson, Stefan Wingefors (Rootsi)

 

Tootjad: Fasad (Rootsi), Fork Film (Eesti), Film Väst (Rootsi)

 

Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Rootsi Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, The Animation Workshop’i kunstiline arendustoetus, Lühifilmi Keskus Shortest

 

Müügiagentuur: Magnetfilm