Sel nädalal Hispaanias toimuval maailmamuusika festivalil WOMEX kõlab ka Eesti muusika

20. oktoober, 2016

19.-23. oktoobril toimub Hispaanias Santiago de Compostelas mainekas maailmamuusika festival WOMEX, kuhu on sel aastal kutsutud esinema ka Eesti uue aja folkbänd Trad.Attack!. Lisaks osaleb festivalil Eesti artistidest ja muusikatööstuse esindajatest koosnev delegatsioon eesotsas kultuuriminister Indrek Saarega ning Music Estonia eestvedamisel on Eesti WOMEXi messikeskuses esindatud Eesti muusikat tutvustava alaga.

„Tänu Music Estonia ja Tallinn Music Weeki algatustele ning ühisele panusele on meie artistidele, muusikaettevõtetele ja organisatsioonidele loodud palju võimalusi maailmaareenile jõudmiseks. Täna näeme tulemust WOMEXil,  millest võtab osa suurim eestlaste delegatsioon läbi aegade. On suurepärane, et WOMEXil saab eestvedajate nutikas visioon kokku meie artistide talendiga, mis haarab kuulajaid üle maailma,“ sõnas kultuuriminister Indrek Saar.

Ülitiheda valikusõela poolest tuntud WOMEXi ametlikku festivaliprogrammi pääsenud Trad.Attack!’i liikme Sandra Vabarna sõnul on WOMEX kahtlemata folk- ja pärimusmuusika žanri muusikute unistuste esinemiskoht. „Nii on see ka meie puhul. Poleks tõesti arvanud, et see unistus Trad.Attack!’il nii ruttu täitub. Juba WOMEXile valituks osutumine on meie jaoks suur ja oluline samm edasi ning me naudime sellest kogemusest igat hetke,“ kommenteeris ta.

Trad.Attack! valiti festivali 33 ametliku esineja hulka seitsmeliikmelise rahvusvahelise žürii poolt sadade soovijate seast üle maailma. Bändi esimene ülesastumine WOMEXil toimub 20. oktoobri õhtul folktrio ametlikul esitluskontserdil. Lisaks mängib Trad.Attack! 21. oktoobril BBC Raadio pop-up stuudios.

Lisaks astub meie pärimuskütte punt üles ka 21. oktoobril toimuval Music Estonia, Tallinn Music Week ning Eesti Pärimusmuusika Keskuse ühisel vastuvõtul.

WOMEXi Eesti delegatsiooni kuuluvad esindajad festivalidelt Tallinn Music Week, Jazzkaar, Viljandi Pärimusmuusika Festival koos Eesti Pärimusmuusika Keskusega ning muusikaorganisatsioonid Estonian Record Productions ja Open Room Agency. Artistidest on lisaks Trad.Attack!’ile esindatud Maarja Nuut, Mari Kalkun, Tuulikki Bartosik, Eeva ja Villu Talsi ansamblist Curly Strings ning Ruslan Trochynskyi ansamblist Svjata Vatra koos manager Terje Trochynskyga.

Kaks aastat tagasi esines esimese Eesti artistina WOMEXil folgiuuendaja Maarja Nuut, kelle sõnul andis festivalil osalemine ta karjäärile tublisti hoogu juurde.

WOMEX on pärimus- ja maailmamuusika tööstuse üks olulisemaid kohtumispaiku, kuhu igal aastal koguneb ligi 2500 delegaati pea 100 riigist. Tänavu 22. korda toimuv rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek ühendab omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu“, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad.