Selgusid aasta kultuurisõbrad

10. veebruar, 2015

Kultuuriminister Urve Tiidus tunnustas kinos Artis ettevõtteid, kes on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri ning andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Aasta kultuurisõbra tiitli pälvisid ettevõtja Ahti Heinla, Premia Tallinna Külmhoone AS ja AS Tallink Grupp. Minister kinkis kultuurisõbra tiitli saajatele Kärt Ojavee helendava taiese „Undefined useful object“ („Määratlemata kasulik objekt/asi“).

„On meeldiv, et üha enam tunnetatakse ühiskondliku missioonina kultuuri toetamise tähtsust. Paljud kultuuri-ja spordisündmused on tuge saanud lisaks projekti-, programmi- või eelarvepõhisele rahastamisele ka eraannetajatelt ja väga arvestatavat toetust ka suurtelt ettevõtetelt. Tänan kõiki, kes on pidanud oluliseks kultuuritoetajaid esile tõsta ja loomulikult siiras tänu ka neile, kes on meie kultuurielu aidanud elavdada,“ märkis kultuuriminister Urve Tiidus.

Ettevõtja Ahti Heinla on olnud mitmeid aastaid PÖFF-i suurim eraisikust toetaja. Tema panus Eesti kultuuri on väga tähtis, sest toetatavaid valdkondi on teisigi.

Premia Tallinna Külmhoone AS on laulu- ja tantsupeoliikumise väga pikaajaline toetaja ja partner. Viimasel peol oli Premia taas sündmuse üks suurtoetajatest, tagades osalejatele väliköökides magustoidud. Väga hästi õnnestus ka laulu- ja tantsupeo tarbeks loodud „Koorijäätis“.

AS Tallink Grupp on olnud suuremahuline kultuuri-ja spordisündmuste toetaja läbi aastakümne. Näiteks toetab Tallink Otepää MK-võistlust murdmaasuusatamises, on SEB Tallinna Maijooksu ja SEB Tallinna Maraton peasponsor ning Muhu regati toetaja. Lisaks on Tallink olnud Jazzkaarele pikaajaline partner ja on läbi aastate toetanud ka TallinnMusicWeek`i, Sõru Jazzi ja Tuletorni Kontserti.

Ühtlasi andis kultuuriminister Urve Tiidus üritusel üle tänukirjad 37 ettevõttele ja eraisikule, kes esitati erinevate kultuurivaldkonna organisatsioonide poolt.

Aasta kultuurisõber 2014

Ahti Heinla
Premia Tallinna Külmhoone AS
AS Tallink Grupp
Kultuuri sõber (tänukiri)

Smarten Logistics AS
Jaanus Mikk (Narva Gate OÜ)
AS Viljandi Metall
OÜ Raikküla Farmer
Akzo Nobel Baltics AS
Jaen Uussalu (Plaat Detail OÜ)
Danske Bank AS Eesti Filiaal
Nordea Pank
AS Tallinna Kaubamaja
Prike AS
Miroslaw Pienkowski (Microfix)
AS Tallinna Vesi
AS BLRT Grupp
AS Eesti Telekom
AS ESPAK
AS Starman
Jaakko Ahti (Viking Line Abp)
Viru Keemia Grupp AS
AS Põltsamaa Felix
Altia Eesti AS
Toomas Suurvärav
Üllas Täht
SALTO AB
Art Konverentsitehnika
Enn Kunila (NG Investeeringud)
Tatiana Tolstaya (KOSMOS IMAX kino)
Nordic Hotel Forum ja Feliks Mägus
AS GIGA
KAFO OÜ
Rahva Raamat
Radisson Blu Sky Hotel (AS Astlanda hotell)
Metro Capital
Andi Kasak (Saint-Gobain Glass Estonia SE)
Bronšteinide Pere Heategevusfond
SA Aitan Lapsi
Ado Kirsi
Hooandja
Kultuuriministeerium on kultuurisõbralikke ettevõtteid tunnustanud alates 2012. aastast.