Selgusid Cities for All – Tallinn for All projekti tulemused

22. september, 2011

alt

Disainifestivali Disainiöö raames esitleti teisipäeval, 20.septembril projekti Cities For All – Tallinn For All tulemusi ning töid hindas zürii .

Väljatöötatud lahendusi hindas rahvusvaheline zürii, kes valis välja võitjad. Esikohta jäid jagama projektid „Tallinna ühistransport ja „Gulliver Map. Kolmanda kohaga tunnustati projekti „Abivahend pimedatele.

Välja anti ka kolm eriauhinda. Aktiivseima tudengi tiitliga tunnustati Merike Saksa Gulliver Map meeskonnast. Parimaks juhendajaks nimetati Kalle Pabut Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor. Eraldi tõsteti esile ka Norman Orrot Tallinna ühistranspordi töögrupist, kellest sai projekti käigus töögrupi osalejast selle juhendaja. Auhinnad panid välja Nokia ja Inspira.

„Olen väga rõõmus tunnustese eest, kui olulisemaks kui võit,pean seda, et välja töötatud projekt reaalselt ka töösse läheks,“ lausus Norman Orro.

„Rõõm on tõdeda, et tänaseks on Gulliver Map projekt jõudnud seisu, kus kaart on presenteeritud ja Tallinna linnarahval ning külastajatel avanenud võimalus sõna sekka öelda Tallinna vanalinna ligipääsetavamaks muutmisel,“ võttis omalt poolt projekti Gulliver Map senise käigu kokku Merike Saks. „Sellega ei ole veel Gulliver Map´i projekt lõppenud. Edaspidiseks on plaanitud ettepanekute ja soovidega täidetud Tallinna vanalinna kaart üle anda Tallinna Linnavalitsusele. Loodame siiralt, et seda kaarti saab rakendada tulevastes muudatuste ettepanekutes ja nende elluviimises Tallinna vanalinnas,“ lisas Merike lootusrikkalt.

 

Cities For All  – Tallinn For All tulemustega saab tutvuda Rotermanni Jahulao klaasaatriumis 16.septembrist 6.oktoobrini. Sissepääs näitusele on tasuta.

Cities For All – Tallinn For All on rahvusvaheline koostööprojekt, mille eesmärgiks on leida lahendusi, kuidas muuta Tallinn ligipääsetavamaks ja kasutajasõbralikumaks linnaks. Projekti viib läbi Eesti Disainerite Liit

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö toimub 16.-25.septembril Tallinnas. Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb 2 aasta jooksul kokku 6 linna – Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule.

Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Kavasse kuuluvad rahvusvahelised disaininäitused, konkursid, erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, võrgustumiseks loodud Disainiööklubi, moeetendused ja palju muud. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.