Selgusid Eesti kunsti tulevikutähed

11. aprill, 2016

Selgusid Eesti Kunstiakadeemia ja kaasaegse kunsti keskkonna NOAR koostöös läbi viidud Eesti kunsti tulevikutähtede konkursi võitjad. Konkursiteostega oli võimalik tutvuda kohvikutes NOP ja Wabadus ning publikuhääletus toimus NOAR.eu veebilehel kuni 6. aprillini.

Tallinn Music Week-i raames toimunud konkursil kogus enim hääli Robin Nõgisto optiliste mustrite, värvi ja psühhedeelsete tegelastega täidetud punkmaailm. Tihedat konkurentsi pakkus isikupärase käekirjaga Alina Orav, kelle maale saab tavapärase kahedimensionaalsuse asemel vaadelda neljast küljest korraga. Kolmanda koha pälvinud Liisa Jugapuu abstraktsed teosed on ainest saanud Vabariigi Presidendi viimasest aastapäevakõnest.

NOAR.eu ühe asutaja Kadri Uusi sõnul läks konkurss igati korda. „Soovisime  esitleda publikule meie andekaid noori kunstnikke ja nende praeguseid tegemisi,“ selgitas Uus konkursi eesmärki. „Meie suureks rõõmuks oli publiku huvi suur ja võistlus esikoha nimel oli lõpuni ülimalt tasavägine,“ märkis ta konkursi köögipoolt kokku võttes.

Publikuhääletuses osales ligi 650 inimest. Lisaks Eestile oli hääletajaid paljudest välisriikidest, sh Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Itaaliast, Saksamaalt, Venemaalt, Suurbritanniast, Kanadast ja USA-st.

Kõigi konkursiteostega saab tutvuda kunstikeskkonnas www.NOAR.eu ning kahe publikulemmiku Robin Nõgisto ja Alina Orava maale näeb kuni 18. aprillini ka kohvikus Wabadus.