Selgusid Viru tunneli kujunduskonkursi tulemused

25. veebruar, 2011

„Avame linna“ kujutab seinapikkust tõmblukku, mille avamisel paljastub vaade värvilistele, unenäolistele linnamaastikele. Nagu Eldar Jakubov ise kirjeldab, on töö inspireeritud vanade teksade taskust, mille avamisel on lootust leida midagi põnevat, midagi unustatut. Grunge’likus ja suurlinlikus stiilis kujutatud tunneli lähipiirkonnas asuvaid kesklinna tuntud hooned on kontekstist lahti rebituna maa alla üle kandunud.

Komisjoni liikme linnadisainer Urmas Kaldaru sõnul on tegu väga õnnestunud tööga, mis arvestades konkreetse linnaruumilise psühhofüüsilise keskkonnaga on lahendatud nii kvalitatiivset kui kvantitatiivset laiendamist võimaldava kontseptsiooniga igati professionaalselt, tõlgendab linnaruumi teemasid kaasaegses võtmes ning pakub ühtlasi selge lahenduse jalakäijatele tunnelis orienteerumise hõlbustamiseks.

Konkursile laekus kokku 25 tööd, millest kvalifitseerus 23. Osalejaid oli tegevkunstnikest tudengiteni. Komisjon tänab osalejaid väga kõrgetasemeliste tööde eest, mis ei teinud otsustamist sugugi lihtsaks.

Finaali jõudsid ka tööd „Area 4:20“ (autorid Andreas Luigas, Alvin Järving, Rasmus Sõnajalg, Johann Kabonen) ja „Sotsiaalreklaam“ (autorid Eldar Jakubov, Aljona Tubaleva ja Andrey Kulpin). Võidutöö valmib märtsis 2011.

Kolm paremat tööd on peagi nähtaval aadressi http://avalikruum.linnalabor.ee galerii alamlehel. Nädala jooksul lisandub sinna näitus kõigist konkursile kvalifitseerunud töödest. Samalt lehelt leiab lähemat infot ka kogu konkursi kohta.

Projekt „Viru tunnel kunstigaleriiks“ toimub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames.

Konkursi eesmärgiks oli leida jalakäijate tunneli seintele kunstiteosed, mis rikastaksid avalikku ruumi nii visuaalselt kui funktsionaalselt, muudaksid tunneli elavamaks ja rõõmsamaks ning aitaksid ühtlasi ka jalakäijatel tunnelis lihtsamini orienteeruda.