Selle aasta Ornamo disaini jõuluturu staarideks on esmakordselt Eesti disainerid

16. juuni, 2018

Tähistamaks Eesti 100. sünnipäeva, on iga-aastasel Soome disaini paremikku tutvustaval Ornamo disainiturul esmakordselt fookuses Eesti disainerid ja disain.

Üritus pakub 270 müüjale võimaluse esitleda oma tooteid. Saadaval on ka 30 suuremat müügiala, mida kiirematel on võimalik broneerida. Kandideerima on oodatud kõrgema disainiharidusega disainerid. Lõpliku valiku esitatud kandidaatide seast teeb Ornamo.

“Eesti 100 pakkus meie jaoks head võimalust teha koostööd Eesti Disainikeskusega. Seni on Ornamo keskendunud vaid Soome disainile, sel aastal oleme aga esimest korda otsustanud kutsuda ka rahvusvahelisi külalisi. Teisalt saavad ka Soome disainerid võimaluse osaleda Tallinnas detsembrikuus toimuval disainiturul.” selgitab Ornamo projektijuht Petra Ilonen.

Ornamo disaini jõuluturg on aastate jooksul teeninud välja väga hea maine disainituruna, mis pakub kõige uuemat ülevaadet Soome kunstist ja disainist. Ostjad võivad ühtlasi kindlad olla, et kõik pakutav on hea kvaliteediga. Turg on suurim seda tüüpi üritus Soomes, olles ääretult populaarne nii kohalike kui väliskülastajate, aga ka meedia seas. 2017. aastal meelitas turg kohale ligi 20 000 külastajat.

Sel aastal toimub Ornamo disaini jõuluturg 7.-9. detsembrini Helsingis Kaablitehases. Turul saab näha kunsti, kästitööd, tekstiilidisaini, graafikat, moedisaini, keraamikat ja palju muud põnevat Soome tuntumatelt disaineritelt, uutelt põnevatelt tegijatelt ning disainiüliõpilastelt.

“Eesti disainereid oodatakse kandideerima juba 7. juunist. Kõigile Eesti disaineritele kehtib Ornamo liikme soodustus,” lisas Ilonen.

Eesti disaineritele mõeldud registreerimisvorm.

Uuri lähemalt Ornamo disainituru kohta siit.

Küsimuste korral: Petra Ilonen, Projektijuht, Ornamo Art and Design Finland, +358 46 878 2572, petra.ilonen@ornamo.fi

Info eraldi müügialade kohta:
Mika Åhman, Produtsent, Lumi Accessories, +358 44 751 2362, mika@lumiaccessories.com

Jälgi üritust Twitteris: #ornamondesignjoulu
Instagramis: #ornamodesignxmas