Sellel nädalavahetusel Kultuurikatla Aias Disainiöö moeprogramm

23. september, 2013

Marit Ilison foto Riina Varol01 680Disainiöö toob meeliköitva moeprogrammi Kultuurikatla Aeda, Kalasadama 6. Laupäeval, 28. septembril kell 18.00 esitlevad moeloomingut Marit Ilison, Johanna Nurm ja k00d.ee ning pühapäeval, 29. septembril kell 16.00 Marta Moorats ja Liisa Soolepp.

 

Laupäeval, 28. septembril kell 18.00 “Disainiöö Moekolmik” ehk Marit Ilison, Johanna Nurm ja k00d.ee toovad lavale loomingu, mis sobib vankumatult alanud sügisesse nii  materjalide kui neist õhkuva soojuse poolest. 

K00d.ee loominguks on disainkudumid, mille valmistamisel on aukohale tõstetud kohalik eesti lõng ning ammused käsitöötehnikad. Iga kudumiga käib kaasas QR k00d, mis annab teada, millisest talust on pärit kudumi valmistamiseks kasutatud vill. 

Johanna Nurm väärtustab minimalistlikke vorme ja kvaliteeti, hoidudes pealetungivast ülekuhjumisest. Nimetatud väärtusi kannab ka tema moelooming, kuhu kuuluvad multifunktsionaalsed riideesemed, mille välimust ja praktilist otstarvet saab kergesti muuta vastavalt ilmale, tujule ja soovidele. 

Marit Ilison teeb rõõmu ja saabub peale 4 aastat taas publiku ette uue kollektsiooniga. Kui tema eelmine looming oli pühendatud meestele, siis sel korral on Marit soovinud rõhutada naiste sisemist sära ja väärtusi. Tema uut sumedat ready-to-wear naisterõivaste kollektsiooni iseloomustavad sõnad minimalism, mugavus, soojus ja kõrge kvaliteet. 

Pühapäeval, 29. septembril kell 16.00 algav “Öörändur” avab Marta Mooratsi ja Liisa Sooleppi rõivakollektsioonide ühisesitluse. 

Marta Moorats’i imelisel loomingul on kõrgustesse küündivad juured ehk tema kollektsioon on valminud ei millestki muust kui Vene armeele toodetud puuvillastest ja nailonist langevarjudest. Marta loomingus on ühtaegu kokku saanud tugevus ja õrn õhulisus.

Liina Soolepp toob lavale kootud jakid ja kleidid, asetades tähelepanu keskmesse ennekõike mustrid, sümmeetria ning naiselikkuse. 

28. september  – “Disainiöö Moekolmik” / tasuta / eelregistreerimisega kuni 27.september  //447/mood@disainioo.ee“>mood@disainioo.ee 

29. september – “Öörändur” / sissepääs 5 eurot

Laupäeval, 28.septembril lõpetab Kultuurikatla Aed ühtlasi hooaja, kuid mitte jäädavalt, vaid ikka selleks, et uuel aastal uuesti väravad avada. Kultuurikatla Aed tänab kõiki, kes Aia tegemistele kaasa on aidanud ning külastajaid, kes Aeda ikka ja jälle tee leidsid. Laupäeva õhtu jätkub peale hooaja lõpetamist ja moeetendust kell 22.00 muusikasündmusega, mis on avatud kõigile huvilistele.