Seminar “Milleks investeerida kultuuri?”

29. juuni, 2012

baltoscandalKultuuriürituste mõju regioonile on oluliselt suurem kui esmapilgul osatakse hinnata – Eesti Konjunktuuriinstituudi 2012. aasta uuringu järgi toob igasse ürituse eelarvesse panustatud euro piirkonda tagasi neli eurot. Ometi ei osata igapäevapraktikas kultuurisündmustes peituvat potentsiaali ära kasutada.

Seminar „Milleks investeerida kultuuri?“ võtab fookusesse kultuurikorraldajate,ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste koostöövajadused ja -võimalused – mida pakub kultuurisündmus ettevõtjatele, kohalikule võimule ja piirkonna mainele, ning vastupidi, mida saaksid ettevõtjad ja kohalikud omavalitsused pakkuda kultuurikorraldajatele, et üritused edukamalt õnnestuksid? Kuidas luua olukord, milles kõik oleksid võitjad?

Seminaril esinevad ettevõtjana Hans H. Luik (Ekspress Grupi asutaja ja suuromanik), kohaliku omavalitsuse esindajana Raul Oreškin (SATartu Loomemajanduskeskuse juhataja, endine Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja) ning kultuurikorraldajad Priit Raud (Baltoscandali kunstiline juht) ja Maria Reinup (Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali tegevjuht). Avatud ruumi põhimõttel toimuvas aruteluringis otsitakse lahendusi kõigi kolme osapoole ootustele ja vajadustele. Seminari moderaatoriks on Rakvere Teatri juht Joonas Tartu.

Seminar „Milleks investeerida kultuuri?“ toimub neljapäeval, 5. juulil kl 12.00-15.00 Rakvere Rahvamaja keldrisaalis (Kreutzwaldi 2).

Registreerimine kuni 4. juulini aadressil heigo@rakvereteater.ee