Seminar “Ristmeedia tulevik”

30. mai, 2011

26. mail toimus kinos Artis Loov Eesti Tallinna Ülikooli Balti Filmi-ja Meediakooli ja Eesti Filmi Sihtasutuse koostöös seminar ristmeedia kasutamise võimalustest meediatööstuses. Lisaks nimekatele esinejatele Eestist rääkisid oma kogemustest Ian Ginn Hollandist ning Raimo Lång Soomest.

Olulist temaatikat ristmeedia valdkonnas käsitlevad pikaajalise digitaalmeedia kogemusega produtsent ja ristmeedia õppejõud  Hollandist Ian Ginn ja Soome Rahvusringhäälingu YLE arendusosakonna juht ja  Helsinki Kunsti ja Disainiülikooli interaktiivse meedia ja kommunikatsiooni professor Raimo Lång. Eesti ristmeedia praegust seisu ja saavutusi lahkavad Ekspress Grupi multimeedia uudisruumi projekti juht Priit Hõbemägi, Tallinna Ülikooli Balti Filmi ja Meediakooli  ristmeedia tootmise magistriprogrammi juht Indrek Ibrus, Kinobussi ja Filmitalgute juht Mikk Rand ja Kätlin Kontor, telesarjade “Kelgukoerad” ja “Pilvede all” turundusjuht.

Seminari korraldamist toetas Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eestis.

altRaimo Lang: Meediamaastik on teinud 360-kraadise pöörde

Raimo Långi sõnul on meediamaastik teinud 360-kraadise pöörde. Sisu loomine ning arendamine on hullumeelne kuid samas ka süstemaatiline.

Långi sõnutsi on otstarbekas ristmeedia võrgustik üles ehitada lähtuvalt sisu temaatikast ja omapärast. Lång võttis sisu loomise ristmeedias kokku sibulamudeliga, kus kirjeldas protsessi kihiti. Loe edasi »

 

Ian Ginn: Eilse meedia ärimudel täna enam ei tööta!alt

Ginni sõnul on meediatööstuses seni kasutusel olnud ärimudel ennast ammendanud: „Tänapäeval tehta enam pelgalt filme, vaid ehitatakse filmi ümber mitme lugu“.

Ristmeedias kasutusel olev loo jutustamine toimub paralleelselt mitmel platvormil. Algusest peale kaasatakse sündmusteahelasse publik ning arvestatakse ka publiku häälega.

„Tehke koostööd, katsetage ning looge uusi võimalusi!“ soovitab Ginn. Loe edasi »

 

Priit Hõbemägi: Ajakirjandus vajas värskendavat jalahoopialt

Paberi peale trükitud toode on juba üleeilse päeva mõtlemine, ajakirjandusele antud värskendav jalahoop oli väga vajalik, ütles Ekspress Grupi multimeedia uudisruumi projekti juht Priit Hõbemägi avades esimest korda avalikkusele nn supertoimetuse ideed.

Nn supertoimetus tegutseb 24 tundi ööpäevas ja loob sisu erinevate brändide all erinevatele platvormidele kasutades  vähemalt kuut erinevat  väljundit: paberleht ,veeb, veebitelevisioon, fotod, Ipad, mobiil. Loe edasi »

 

altKätlin Kontor: Usaldage rohkem tootjat!

2009. aasta detsembris otsustas Kelgukoerte tootmistiim, et sari  saab kodulehe. „Ristmeediast me veel ei teadnud, kuid meile hakkas tunduma,
et tohutu kiirusega kihutav rong on meist mööda minemas. Mujal maailmas on see elementaarne, et telesarjal on koduleht ja kasutatakse ka muid meediaplatvorme,” rääkis Kätlin Kontor.

„Kui telekanalid usaldaksid rohkem tootjat ,võiks Eesti telemaastik areneda pikkade sammudega. Ei olda kursis ja kardetakse riske,” rääkis Kontor. Loe edasi »

 

Mikk Rand: Autoritaarne ja demokraatlik protsess käsikäesalt

Kinotehase ja  Filmitalgute juhi Mikk Rand’i sõnul ei tohi vanas suures ekraanis kinni olla – tänapäeval vaadatakse filme väga erinevatest kanalitest.  Ta rõhutas, et oluline on lugu, sisu, millises kanalis seda edastatakse on ainult tehnika küsimus.

Ainus, mis ristmeedias ei muutu, on lugu. Loe edasi »