Signature House – kui Koplis kohtub disain põnevate inimestega

16. juuli, 2014

960118 1432254373670890 1876723867 n1-960x500Loov Eesti külastas uut imeilusat maja, kus kohtuvad disain, kunst, põnevad inimesed ja ideed – Signature House. Maja perenaine Piret Bremann rääkis meile, kuidas keskus tekkis, kes seal täna pesitsevad ning mida pakub maja publikule.

Haiglast disainimajaks

1555551 208674149328553 535243399 nKopli poolsaare otsas, aadressisildiga Kaevuri 1, paikneb kena 100-aastane klassitsistlik paekivimaja, mis oma hoolitsetud välimusega ümbruskonnaga kerge kontrasti tekitab. Maja perenaise Pireti sõnul seisis maja 3 aastat tühjana ja kütmata enne, kui seda korda tegema hakati.

Graafilise disaini taustaga Piret sattus majast vaimustusse juba esmakordsel külastusel. Suureks abiks uue keskuse loomisel on olnud lähedalasuv Professorite külaselts, kes kohalikku elu on arendanud ja elavdanud.  “Maja on, muide, kunagi ehitatud haiglaks, kuid enamiku aja olnud kasutusel ülikooli keemiamajana,” heitis Piret valgust maja ajaloole. “Säilitasime võimalikult palju algupärast – taastasime vanad uksed, tegime korda linoleumi alt koorunud laudpõrandad ning kasutasime ülejäänud materjali maksimaalselt uue siseviimistluse loomisel,” rääkis Piret mõnusa hõnguga hubases juba korda tehtud koosolekutoas.

Sajaprotsendiliselt erakapitalil valminud keskuse struktuur on üpriski loogiline – katusnimi Signature House haldab maja, rendipindu ning annab ruume ühekordseteks üritusteks. “Meil on mitmed korrad tehtud filmivõtteid. Suured ruumid võimaldavad korraldada kontserte, kinoõhtuid, moeshowsid, sünnipäevi ning ka fotosessioone. Meil on siin toimunud näiteks Jää-ääre ning Kõrsikute kontsert, mis õnnestusid tõesti suurepäraselt,” andis Piret ülevaate.

Kes majja mahuvad?

Rentnikke on majas täna viis. “Pakume alati võimalust ise oma ruum soovikohaselt renoveerida ja kujundada kuid alati saame uuele asukale ka kokkuleppel ise sobivad tingimused luua,” selgitas Piret ja lisas, et mõned ruumid on esklusiivses majas veel saadaval.

Piret ise toimetab disaini- ja kunstiagentuuriga Signature, mis loob silla kunsti, reklaami ja turunduse vahel. “Brändinimi Signature saigi tegelikult alguse põhimõttest, et kirjutame oma nime loomingule alla. Eestis on väga-väga palju kunstnikke ja disainereid, kelle joonistused on enam, kui suurepärased, kuid kel on keeruline endale tööd leida. Miks kasutada reklaamides ja turundusmaterjalides järjekordset photoshopitud fotot, kui võimalik on kliente kõnetada läbi originaalloomingu?” arutleb Piret.

“Kasutame valminud kavandeid võimalikult paljudes materjalides – näiteks kohvikutöötajatele loodud salsaseeliku kavandid paigutasime menüüdele. Seni on kliendid tulemusega rahul olnd ning autori signatuur töö peal on omamoodi prestiiži märk. Meil on tekkinud baas inimestest, kes oskavad suurepäraselt joonistada, maalida ning keda erinevate projektide puhul kasutada saame.” lisas Piret.

1606963 208673835995251 1443232181 nTäna on majas püsielanikena näiteks  retrostiili fotostuudio Signature Studio, mida juhib Sven Soome ning Kaileen Mägi algatatud videoproduktsioonifirma Signature Story. “Iga firma toimetab iseseisvalt. Nimi Signature kasutamine toimus täiesti spontaanselt, kuid see sobib maja kontseptsiooniga ideaalselt ning näiteb meie ühetekuuluvust ning sama eesmärgi nimel tegutsemist!” võttis Piret kokku.

Uued põnevad ruumid on igatahes üritustele avatud ning viimased rendipinnad ootavad uusi toredaid asunikke!

Signature House disainimaja, Kopli ja Professorite Küla Seltsi tegemistega saab tutvuda näiteks 23. augustil toimuval Lustipäeval, kus toimuvad erinevad töötoad ja kontserdid. Reklaami tuleks jälgida Signature House ja Professorite Küla Seltsi FB lehtedelt.

Vaata lisa ka http://www.signature.ee