Sirbi peatoimetajaks saab Ott Karulin

21. detsember, 2013

ott karulinSirbi peatoimetaja leidmiseks moodustatud komisjon valis viie vestlusvooru saanud kandidaadi seast uueks Sirbi peatoimetajaks Ott Karulini.

 

Tema poolt hääletasid kümneliikmelisest komisjoni viis liiget. SA Kultuurileht nõukogu esimehe Urmas Klaasi sõnul sai Jan Kaus ühe hääle Karulinist vähem. Klaas ütles ERR-i uudisteportaalile, et tal on väga hea meel, et viimases hääletusvoorus olid vastamisi kaks väga tugevat kandidaati ja konkurss oli väga tasavägine. “Ott Karulin tõepoolest sai konkursikomisjoni enamuse ja loomulikult tõe kriteerium on praktika,” vastas Klaas küsimusele, kas ta on tulemusega rahul. “Ma soovin palju jõudu Ott Karulinile ja pealehakkamist sellest vastutusrikkas ametis,” ütles Klaas.

Karulin asub Sirbi peatoimetajana ametisse 1. jaanuaril 2014.

Kultuurilehe Sirp peatoimetaja konkursi komisjoni kuulusid teaduste akadeemia esindajana akadeemik Jaan Undusk, loomeliitude poolt Marje Mutso, Peeter Laurits ja Evi Arujärv ning Kultuurikoja esindajana Ville Jehe. Sirbi toimetust esindas Tambet Kaugema, ajalehe kolleegiumist Kristiina Ross, Sihtasutuse Kultuurileht nõukogust Piret Saluri ja Urmas Klaas ning juhatusest Toomas Väljataga.

Kokku oli oma taotluse esitanud kuusteist kandidaati. Neist kolme dokumendid ei vastanud nõuetele.

Lo edasi ERRist