Sixten Heidmets: Disain on inimeste ja asjade vaheline suhe!

19. september, 2012

sixten_heidmetsAlgamas on uus PESA tootearendusprogrammi koolitusaasta. Sel aastal on meie põhikoolitajatega meie rõõmuks liitunud Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini dotsent Sixten Heidmets.

Sixten on ka ise EKAs lõpetanud tootedisaini eriala. “Mulle meeldib leida seoseid, neid analüüsida ning teha järeldusi praktiliste väljundite näol, tootedisain on vahelüliks kunsti ja tööstuse vahel,” arvab ta. “Iga uus projekt algab nullist ja on ainulaadne väljakutse, milles nii õnnestumisi kui ka valupunkte, mida lahendada.”

Sellest sügisest võtab Sxten vastu väljakutse koolitada PESA tooteprojekte tootedisani valdkonnas. “Soovin meeskondadeni viia teadmise, et disain on enamasti inimeste ja asjade vaheline suhe. Ja mina püüan seda suhet uuesti ja uuesti mõtestada nii, et inimesed hakkaksid head disaini armastama,” räägib Sixten oma suhtumisest disaini.

Valik Sixteni töid:
Brändi ja tooteseeria Fellin Furniture loomine koostöös Sirli Põllumäega;
Disainilahendus Soft Support rühi korrektsiooniks, Otto Bock Scandinavia AB, Norrköping, Rootsi;
Disainilahendus Better Boston Brace idiopaatilise skolioosi raviks, Aktiv Ortopedteknik, Malmö, Rootsi;
Osalemine kosmilise kiirguse ja ekstreemkeskkonna töögrupis Moonwalk Radiation Protection (MRP) NASA, Houston, Texas, USA;
Ravimassaaživann Galenos koostöös OÜ Aquator, kasutuses muuhulgas SPA hotellis Georg Ots, Kuressaare

Lisaks koolitajale on uusi tegijaid ka mentorite hulgas. Vabatahtlike mentoritena jätkavad kõik PESA varasemad mentorid Irina Talviste, Tiina Liitmäe, Margo Allik ja Inga Kalvist. Uute mentoritena  liituvad  Loov Eestiga PESA programmi läbiviimiseks  Aavo Kokk, Aime Vilgas, Maarja Pehk ja Elen Eva Maria Arike.