Soome ajalehes ilmus artikkel Kristina Viirpalust

11. jaanuar, 2011
alt Soome rootsikeelses ajalehes Hufvudstadsblade ilmus rubriigis Hett modenamn (Kuum moenimi) 10.01 artikkel rõivadisainer Kristina Viirpalust. Toome teieni kokkuvõtte.

Artikli autor Susanna Ilmoni mainib alustuseks, et Eesti moekunstnikest on soomlastele ehk tuttavad nimed Ivo Nikkolo, Reet Aus, Kairi Vilderson ja Saima Priks, aga Kristina Viirpalu on ainus, kellel on eeldused jõuda kaugele. Viirpalu ütleb, et Eestis on palju õmblusateljeesid, aga oma kaubamärgiga väljapoole Eesti piiri jõuda on äärmiselt raske, kuna Eesti on nii väike. Oma kangad ja materjalid ostab Viirpalu Pariisist, kuna Eestis ei ole kangavabrikuid, mis vastaksid nõuetele.

36-aastane Viirpalu on pärit Võrust, kus nõukogude ajal tema isapoolsel vanaemal ja emal oli väike õmblusateljee. Juba väiksena õmbles Viirpalu endale ise riideid.
Viirpalu on õppinud koreograafiat Tallinna Ülikoolis, ta on tegelenud võistlustansuga ja tegutseb ka praegu tantsuõpetajana. Moodi ja rõivaste konstrueerimist on ta õppinud Tallinna kergetööstustehnikumis ning ta on ka diplomeeritud ehtekunstnik, olles detsembris lõpetanud neli aastat kestnud õpingud Tallinna Kunstiakadeemias.

Viirpalul on Tallinna vanalinnas oma kauplus. Ta alustas eriliselt kujundatud sukkadest, aga nüüd on tema spetsialiteet kootud kleidid, mis põhinevad Haapsalu sallide kudumistehnikal. Ise ta neid ei koo, aga tal on kuduja, kellel kulub ühe kleidi tegemiseks umbes kolm kuud ja hind on ka sellele vastav – mitte ühtegi kleiti ei ole alla tuhande euro. Selline kleit on nagu teemant, mille saab pärandada tütrele. Viirpalu klientide seas on Eesti presidendiproua Evelin Ilves, mitmed parlamendisaadikud ja Soome näitleja Jenni Banerjee.

Lisaks tellimustöödele teeb Viirpalu ka väiksearvulisi kollektsioone, mis on müügil tema kaupluses ja mida müüakse ka Helsingis Ajatar butiigis.

Kristina Viirpalu unistuseks on oma kaupluse avamine Helsingis või Riias. Igal juhul on moemaailma vallutamine alanud.

Allikas: Eesti Disainikeskus