Sparglis avati noore kunsti oksjoni tööde näitus

21. september, 2019

Reedel, 20. septembril kell 18 avati kohvikus Spargel (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni tööde näitus, kus on väljas 84 värsket kunstiteost 72 erinevalt kunstnikult. Töid eksponeeritakse nii Kalevi 13 kui ka Kalevi 17 hoones. 

Kokku esitati kahekümne esimest korda toimuvale noore kunsti oksjonile 287 teost 129-lt noorelt kunstnikult. Suurema osa valitud teostest moodustavad maalid, aga on ka graafikat, digitaalset kunsti ja üks installatsioon Timo Tootsilt. Mitme teosega on esindatud Kristel Sergo, Regina-Mareta Soonsein, Madli Lavin, Edgar Tedresaar, Vahram Muradyan, Margus Kontus, Birgit Kaleva, Maik Kalberg ja Alexei Gordin. 

Näitus jääb loomemajanduskeskuse kahes majas avatuks 9. oktoobrini.

Sügisene noore kunsti oksjon toimub neljapäeval, 10. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) ja Osta.ee keskkonnas. 

Viimased Tartu noore kunsti oksjonid on olnud väga edukad – kunstihuvilised on ära ostnud suurema osa töödest. Eelmise aasta oktoobris toimunud oksjonil müüdi 68-st enampakkumisel olnud tööst 60 ning sel kevadel, maikuus toiminud oksjonil müüdi 79-st tööst 73. 

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile. 

Pildil hetk teoseid tutvustavate klippide filmimiselt. Pildil on kunstikriitik Indrek Grigor ja Jevgenia Dudini teos “Gluteeni- ja laktoosivaba”.