St. Peterburis avati disaininäitus “RAKURSS”

28. veebruar, 2013

ilona gurjanova vaiksem

“Meid mitte ei mäletata ainult omaaegse kvaliteedi kaubamärgina vaid tuntakse ka tänapäeva Eesti saavutusi,” jagas Eesti Disanerite Liidu juht Ilona Gurjanova St. Peterburis avatud disaininäituse “RAKURSS” muljetest. Loe edasi »

 

“Aastad peale iseseisvusmise taastamist olid kõikide pilgud ahnelt suunatud läände, unustasime idapool asuvad lähinaabrid sootuks. Meie üllatuseks on täna Eesti kui “nõukogude lääne” maine olnud nii tugev, et meid mitte ei mäletata ainult omaaegse kvaliteedi kaubamärgina vaid tuntakse ka tänapäeva Eesti saavutusi. Kohtasime mitmeid Eesti fänne!” rääkis Eesti Disainerite Liidu juht Ilona Gurjanova Eesti disainiauhindu tutvustava näituse “Rakurss” avamisest.

“Kohale oli tulnud lisaks saatkonna vastuvõtu külaliste ka üle 30 tõsise disainihuvilise, sh. kogu disainikateeder Stiglizi Kunstiakadeemiast, Venemaa disainerite liidu liikmed, mitmed kunstiajaloolased, disainitudengid, kuraatorid ja meedia. Külaliste huvi meie disainiuudiste vastu oli siiras. Saime ettepanekuid Krasnojarski kraist kuni Hansi-Mansiiskini välja,” tunnustas Gurjanova.

Üks võimalus on kopereerumine Eesti tootjatega, kes teevad Venemaale eksporti ja vajaksid aksessuaare oma väljapanekute täiustamiseks. Ootame tagasisidet ka kohalike disainikaupmeeste käest. Meie reisi eesmärgiks oli tutvustada eesti disainiparemikku ning luua võimalused internetimüügiks Eesti Disaini Maja galerii kaudu,” näeb Ilona  tulevikus koostööpunkte.

Näituse Rakurss kuraator oli Tõnis Vellama. Täname ka Eesti Kontserta, ilma kelleta seda üritust ei oleks toimunud!”

Näitus Peterburi Jaani kirikus on avatud 21.märtsini.

541396 594384943924793 941510757 nEesti Disainiauhinnad 2012 nominentide töödest koostatud näitusel saab näha väikest ülevaadet eesti disainerite loomingust. Plakatitel on esindatud heatasemelist eesti disaini, mille autorid on Martin Pärn ja Iseasi, Karl Annus, Tiit Liiv, Aivar Habakukk ja Balteco disainimeeskond, Maile Grünberg, Tõnis Vellama, Frants Seer, Evelin Kummel, Emmanuel Meslet ja TenTwelve, Marlis Lucila Piirsalu, Gabriel Verilaskja ja mitmed teised. Külastajad saavad näha disainiauhinna BRUNO võitnud Margus Triibmanni rattahoidjat Tulip Fan Fan; Monika Järgi, Tarmo Luisu, Stella Soomlaisi, Sille Sikmanni, Maria Rästa jt tooteid. Eeskujulikku keskkonnadisaini esindab Andrus Kõresaare ja KOKO Arhitektide Lennusadama projekt. Graafilise disaini võidutöödest on esindatud Ilse Lepiksoni ja agentuur Identity koostööna valminud ja idanaabrite seas hästi tuntud Kalevi pakendid ja Jan Tomsoni Moe viin.