Stalker festivali showcase Tallinn Music Weekil loob kontrastseid elamusi

25. märts, 2013

tmw 2013Kuna Kultuurikatlas käib hoogne ehitustegevus, toimub Kultuurikatla Stalker festivali showcase seekordsel Tallinn Music Weekil 5. aprillil kohvikus Wabadus ja klubis Bibabo. Seekordne programm tekitab kontrastse kogemuse uuema elektroonilise muusika ja sündmuspaiga elegantse ning küllusliku sisekujunduse vahel. Kahe ruumi vahel saab õhtu jooksul vabalt liikuda, et saada osa mõlemal laval toimuvast.

 

Klubis BIBABO esitleb alates kella 20st oma esikkogumikku „Asphalt Soliloquies I“ uus plaadilabel Asfaldiulmad, mis on püüd esteetilisi pidepunkte otsides koondada Eesti eksperimentaalse ja elektroonilise muusika artiste. Cubus Larviku nime taga seisab koreograaf ning muusik Karl Saks, kelle jõulised, ent meditatiivsed kompositsioonid läbi uudse lähenemise minevikule ning mälule tõlgendavad tänapäeva. Tallinn Music Weekil astub Karl üles koos pikaaegse mõttekaaslase Hendrik Kaljujärvega. Kuma on kuueliikmeline eksperimentaalgrupp Tartust, kelle kindel suund improvisatsioonil ja seisundil on püsinud muutumatuna. Lauri-Dag Tüür on helilooja ja kitarrist, kes on tegutsenud bändides Loom, Luarvik Luarvik ja Melmac ning jaganud lavalaudu paljude teiste muusikutega. Alates 2010. aastast annab ta kontserte oma sooloprojektiga. Machineries of Joy dj ja trummari „rämps-funk“ duot paneb tiksuma nii saksa techno kui jaapani elektroonika, nii jazz kui olmekrabinad, ent eeskätt jultumus seda kõike kokku segada. Joel Tammik & Madis Vahtramäe – peale Myrakaru lagunemist on Joel peamiselt keskendunud soolotöödele enda nime all, olles avaldanud ligi kümme albumit mitmete plaadifirmade all ning osalenud kogumikel. TMW’l astub Joel üles koos noore süntesaatorientusiasti Madis Vahtramäega.

Kohvikus Wabadus alustab kell 21 vonKuusk, kuhu kuuluvad Kaarel Kuusk, Argo Vals, Marvin Mitt, Indrek Mällo, Karl-Markus Kohv ja Tõnis Kirsipu. Progest ja ilust mõjutatud muusika on hetkel siinsel pinnal üpris ainulaadne ja kohati väga tõsine ja kohati naermiseni naljakas – nii kirjeldavad muusikud ennast ise. AudioKinetica interaktiivsed visuaalsed performance’id on Kultuurikatla külalistele tuttavad juba viimasest Stalker festivalist. Jagaspace kombineerib akustlisi instrumente, 80-ndate süntesaatoreid, elektroonikat, minimalistlikku trummikomplekti ja basskitarri sensuaalse vokaaliga ning loob nii harmoonilise segu retromantilist animatsiooni meenutavast indiest ning dramaatilisest ulmefilmimuusikast. Lisaks esinevad Leedu multizhanri muusikaprodutsent ja instrumentalist Kurak koos kuueliikmelise saatebändiga, ning Peterburi ansambel Kim & Buran, keda inspireerivad robotid, kosmoselaevad, kauged planeedid. Sama teemat jätkab Kosmofon, kes on saanud vaimustunud kommentaare nii Clashis kui Drowned in Soundis. Wabaduse laval lõpetab krautrocki mõjutustega Soome trio Avasaxa.

BIBABO lava võtavad keskööl üle Algorütmid – Roland Karlson ja Mihkel Tomberg esinevad ambientsema kontserdiga, kus rütmid on võnkes. Vul Vulpes on sooloprojekt, mille pseudonüümi taga on EE Areeni poolt käesoleva aasta tulevikutalendiks nimetatud Mari-Liis Rebane, kelle eesmärgiks on eksperiment, mis püüab hoida end pigem määratlematuna, et jätta igasugusele inspiratsioonile teed avatuks. Ruxpin on tugeva rahvusvahelise karjääriga islandlane, kes jõuab tänavu oma kuuenda albumini. Fuck Yuo I Am a Robot toob jõulise saundiga elektrot esindav duo, kelle looming valmib liikmete füüsilise distantsi tõttu bittide ja baitidena võrgu vahendusel. Nende peamiseks väljundiks on kontsertesinemised — seni Eestis, Hollandis, Saksamaal ja Poolas. Espirit on hetkel Inglismaal resideeruv eestlane, muusik, kunstnik, helitehnik Kaur Kask, kes paikneb sügavama house muusika ja ambienti vahel, saateks kerge vabavormilisus või jazz mõjutus.

Sissepääs Tallinn Music Weeki festivalipassiga, piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

www.tmw.ee

www.kultuurikatel.ee

http://www.facebook.com/events/507845355923790/