Stardirahastu Prototron valiti Euroopa parimate ettevõtlust toetavate programmide hulka

01. juuli, 2013

prototronDIFASS projekti raames toimus 19-20. juunil Itaalias Sardiinias Euroopa parimaid ettevõtluskeskkonda arendavaid praktikaid tutvustav seminar. Töötoa ja seminari raames esitleti kaheksat parimat praktikat, mida hiljem gruppides analüüsiti ning valiti välja parim, mida võiks üle-Euroopaliselt rakendada. Kaheksast parimaks valiti Tallinna Teaduspargi Tehnopol, Swedbanki ja Tallinna Tehnikaülikooli algatatud stardirahastu Prototron. 

DIFASS projektis osalevad äriinkubaatorid, teaduspargid ja teised ettevõtluse arengut hoogustavad organisatsioonid 26st Euroopa riigist. Projekti eesmärk on selgitada välja parimad ettevõtluskeskkonda toetavad teenused, neid analüüsida ja adopteerida üle Euroopa. Lisaks kasulikele mudelitel koondab DIFASS teenused ja informatsiooni, mis aitab alustaval ettevõttel mugavamalt ligi pääseda investeeringutele.

Sardiinias esitletud kaheksast projektist valisid osalejad parimaks praktikaks Eestis algatatud prototüüpide ehitamiseks loodud rahastu Prototron, millele järgnes teadusarendustegevuse voucherite süsteem Ungarist.

Osalejate hinnangul on Prototroni stardirahastu suureks tugevuseks selle baseerumine erakapitalil, mis loob väga paindlikud tingimused prototüüpide finantseerimiseks. Samuti on Prototronil juba täna ette näidata seitse edulugu, millele rahastust prototüübi ehitamiseks eraldatud ligi 65 000 eurot.  

DIFASS projekti toetatakse INTERREG IVC programmi raames, mille eesmärgiks on edendada ja muuta efektiivsemaks regionaalseid poliitikaid ja arenguinstrumente.

Vaata lisaks DIFASS projekti lehekülge ja Prototroni kodulehekülge.