StartSmart! projekti kokkuvõtlikud õppetunnid

13. november, 2013

startsmartKas teadsid, et StartSmart! sarja raames on 30 organisatsiooni ja partneri abiga tänaseks korraldatud juba 12 suuremat konverentsi ning töötuba? Üritustel esinenud 70-lt start-up valdkonna eksperdilt on käinud teadmisi ammutamas enam kui 1300 osalejat, kelle seast leiab potentsiaalseid idufirma loojaid, juba tegutsevaid ettevõtjaid, investoreid ja mentoreid. Kahe aasta jooksul on toimunud 18. äriidee esitlust ehk demo pitchingut, kus on ette kantud 82 ideed.  Nüüd, mil StartSmart! ees paistab finišijoon on aeg teekonnal õpitu koos üle vaadata. 

 

21. novembril 2013 algusega kell 10.00 toimub KUMU-s StartSmart! (lõpu)konverents LessonsLearned. Tegu on 2011. aasta maikuus alguse saanud projekti lõpuüritusega, kus saab kuulata oma ala ekspertide kogemuslugusid, õpetussõnu ja soovitusi, aitamaks osalejaid enda äriideid veelgi edukamalt edasi arendada.

LessonsLearned konverentsil jagavad oma kogemust:

·         Patrick van der Pijl, BusinessModels Inc. asutaja ja tegevjuht ning Alexander Osterwalderi ja Yves Pigneur`I bestselleri “BusinessModelGeneration” produtsent.

·         Petri Lehmuskoski, edukas ettevõtja ja ingelinvestor, kes  alustas ettevõtlusega juba 18 aastaselt. Lisaks juhendab ta ka idufirmasid Soomes Vigo ärikiirendi programmis.

·         Mihkel Jäätma, tegevdirektor tehnoloogiaettevõttes  Realeyes, mis tegeleb miimika ja  emotsioonide mõõtmisega.

·         Mattias Lepp, start-up ettevõtte Click&Grow asutaja ja konkursi “Ajujaht” 2010 võitja. Ettevõte, millel õnnestus eduka Kickstarter avakampaaniaga leida enam kui 10 000 toetajat ja koguda tootearenduseks üle 625 000 dollari.

·         Alex Barrera, idufirmasid ja blogijaid ühendava platvormi Press24 rajaja,  mis keskendub  start-up firmade enesemüügi oskuse arendamisele. Ta on mentoriks erinevatele  suurtele ja väikestele ettevõtetele. Samuti on Barrera Maailma Kaubandusfoorumi „GlobalShapers“ kogukonna liige, Sandbox ettevõtluse võrgustiku saadik Madriidis ja sealse idufirma „Digest“ kuraator.

Lõpukonverentsile järgneb kell 18.00 koosviibimine Pärnu mnt 27 asuvas kohvikus Reval Café.

LessonsLearned  konverentsile ootame registreerima StartSmart! kodulehelkuni 17. novembrini 2013. Konverentsil osalemine on tasuta.StartSmart! lõpuüritust on võimalik jälgida otseülekandena StartSmart! kodulehe vahendusel ja  värsket infot leiab ka Facebooki lehelt ning Twitteri konto vahendusel.

StartSmart! on konverentside, praktiliste seminaride, töötubade ja võrgustikku laiendavate ürituste sari, mis on suunatud Eesti ning Soome alustavatele ettevõtjatele. Eesti Arengufondi, Aalto Ülikooli, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Technopoli Ülemistes  ja konsultatsioonifirma BDA Consulting koostöös läbiviidud projekt kestab kuni  2013. aasta lõpuni.  Projekti kaasrahastab osaliselt Euroopa Liidu Kesk-Läänemere Interreg IVA programm 2007-2013.Lisainfot projekti ja konverentsi kohta saab küsida e-posti aadressilt start@start-smart.me.