Startup Wise Guys ootab iduettevõtteid sügisesse programmi

04. juuni, 2013

Startup WiseguysRahvusvaheline startup kiirendi Startup Wise Guys avas vastuvõtu sügisesse programmi, kuhu ootadakse iduettevõtteid nii Eestist kui mujalt. Kiirendi alustab tööd septembris ning kolmekuulise programmi jooksul  vormitakse ideest toimiv ärimudel, ehitatakse valmis reaalne toode ning müüakse see maha potensiaalsetele klientidele. Programm lõppeb novembris investoritele suunatud demopäevaga Eestis ja Inglismaal.

Eestis esimese startupkiirendina  alustanud Startup Wise Guys on tegutsenud tänaseks juba rohkem kui aasta ning on kasvanud selle ajaga rahvusvaheliselt tunnustatud programmiks, milles  osalevad ettevõtjad nii Euroopast, Lõuna-Ameerikast kui ka Baltimaadest ja Venemaalt ning mida väisab igal tsüklil enam kui 60 mentorit kogu maailmast.

„Aastase tegevusega on kogu programm saanud palju küpsemaks ning oleme arenenud teiste edukate kiirendite tasemele,“ kinnitab Wise Guys asutaja Herty Tammo; „ seda näitab eelkõige just suur avalduste hulk, mis meile varasemalt on laekunud ning programmi lõpetanud ettevõtted, kes tegutsevad edasi“.

Tänaseks on kahel programmitsüklil kiirendi läbinud 15 ettevõtet,  kellest tuntuimad on inimeste ostuteekonda poodides analüüsiv Monolith ja Eestlaste loodud ilmaennustamise rakendus põllumeestele Weatherme. Lisaks Wise Guys investorite poolt programmis tagatud 15 000€ suurusele kapitalile on mitmed ettevõtted kaasanud ka investeeringuid välisinvestorite kaudu, mis Tammo sõnul on oluliseks näitajaks statupkiirendi kvaliteedist.

Startup Wise Guys võtab vastu tehnoloogia suunitlusega  iduettevõtete avaldusi kuni juuli alguseni kodulehe www.startupwiseguys.com kaudu.