StartupBus hackathon loob 72 tunniga 10 uut startup’i

15. september, 2014

StartupBusLogoGrey25.-28.oktoobrini toimub StartupBus Europe, maailma kõige karmim idufirmade maratonvõistlus. Kaheksa bussitäit osalejaid sõidavad Euroopa pealinnadest Viini ja loovad teekonnal uudseid teenuseid. Esmakordselt kaasab StartupBus ka huvilised Eestist, Lätist ja Soomest. Neljakümnel arendajal, disaineril ja ettevõtjal on võimalik kandideerida Tallinnast väljuvasse hackathoni bussi.

StartupBus on USA-st alguse saanud startupide loomise võistlus, selle raskusastet võrreldakse IronMan triatloniga. Ekstreemsetes oludes ja piiratud ajaraamistikus tuleb turule tuua kliendiprobleemi lahendav teenus, millel on töötav prototüüp, valideeritud ärimudel ja esimesed maksvad kliendid. Teekonna vältel nõustavad osalejaid hinnatud mentorid piirkonna juhtivatest idufirmadest.

Hackathoni võitja selgitatakse välja Euroopa juhtival tehnoloogiakonverentsil Pioneers Festival. Parimad meeskonnad saavad kajastust rahvusvahelises meedias ning ligipääsu rahastajatele ja konsultatsioonidele sektori tippudega tervest Euroopast.

Eelmise aasta StartupBus Europe võitja Rait Arro kinnitab enda kogemusest: “72 tunni vältel saavad arendajad ja disainerid võimaluse end äärmuslikes tingimustes proovile panna ning õppida oma valdkonna vingetelt tegijatelt. See on harukordne võimalus Eestist välja murda.”

StartupBus hackathonil osalemiseks tuleb huvilistel täita avaldus F6S portaalis. Korraldusmeeskond valib osalejaid jooksvalt kuni 15.oktoobrini. StartupBus’i teekond läbib Eesti, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi ja Austria. Osavõtutasu katab põhilised reisiga seotud kulud (edasi-tagasi bussisõit, ööbimised, õhtused sündmused).

StartupBusi osavõtutingimuste kohta saab lisainfot lugeda StartupBus Eesti veebilehelt. Kõigil huvilistel on võimalik StartupBusil toimuvat jälgida läbi sotsiaalmeedia ning StartupBus.TV LiveStream kanalil (http://new.livestream.com/thestartupbus/).

LISAINFO

http://europe.startupbus.com/buses/estonia-2014/ 

Facebook

Twitter @TheStartupBus