Stavangeris toimub eesti kaasaegse kunsti festival “Estonian Dream”

07. oktoober, 2013

Estonian Dream A1-1426. oktoobrist 1. detsembrini toimub Stavangeris, Norras väike eesti kaasaegse kunsti festival “Estonian Dream”, mis koosneb neljast näitusest ning dokumentaalfilmide skriiningust ja millele lisanduvad kohtumised kunstnikega ja mõningad kunstilised ja muusikalised performance´id. Kunstnikest, muusikutest ja filmitegijatest osalevad Chungin Han Minjujui, Johnson ja Johnson, Kai Kaljo, Flo Kasearu, Erki Kasemets, Jaak Kilmi & Kiur Aarma, Andres Maimik, Marge Monko, Meelis Muhu, Kristina Norman, Kaido Ole, Liina Siib, Johannes Säre & Kristiina Hansen, Anna-Stina Treumund, Jaan Toomik ning Jaan Tootsen. Programmi ja näitused pani kokku Anders Härm.

Festivali korraldavad Rogaland kunstsenter, galleri SULT, KINOKINO –senter for kunst og film, Hå gamle prestegard ning Tou Scene koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega. Kuraatorit assisteerivad Kristel Talv (Rogaland kunstsenter) ja Rebeka Põldsam (KKEK).

Tegemist on viimaste aastate ühe suurima eesti kunsti presentatsiooniga väljaspool Eestit, mille idee tekkis 2011. aastal kui erinevate Stavangeri kunstinstitutsioonide esindajad külastasid Euroopa Kultuuripealinna Tallinnat ning leidsid siinse kunstivälja olevat niivõrd intrigeeriva ja huvitava, et tegid Anders Härmile ettepaneku koostada eesti kunsti programm vastavalt nende profiilile ning huvidele. Festival on seega koostatud kuraatori ja vastuvõtvate institutsioonide tihedas ja ligi poolteist aastat väldanud vastastikuses dialoogis. Festivali üldpealkiri on laenatud Flo Kasearu samanimeliselt videolt. 

Alapealkirja all “Liittle House in the Periphery” toimub näitus Rogaland kunstsenteris, kus osalevad kunstnikud Johsnon ja Johnson, Flo Kasearu, Kristina Norman ning Johannes Säre & Krsitiina Hansen ja filmiprogramm KINOKINOs, kus näidatakse Andres Maimiku, Jaak Kilmi & Kiur Aarma, Meelis Muhu, Kristina Normani ning Jaan Tootseni dokumentaalfilme. Galeriis SULT (Stavanger) toimuval näitusel “Milk-Method Men” näidatakse Kaido Ole ja Erki Kasemetsa loomingut, galerii kõrval asuvas Stavangeri sadama endises laohoones Skur6-s on Jaan Toomiku personaalnäitus (mida korraldavad koos Tou Scene ning galleri SULT). Stavangerist pisut väljas asuvas kunstikeskuses Hå gamle prestegard toimub feministliku kunsti näitus “I Don´Eat Flowers!” kus osalevad Kai Kaljo, Marge Monko, Liina Siib ning Anna-Stina Treumund.  Festival avatakse 26. oktoobril Chungini performatiivse soolokontserdi ning sellele järgneva peoga Tou Scenes.  

Festivaliga kaasneb ka ingliskeelne trükis, mille koostaja ning tekstide autor on Anders Härm. Kataloogi aitas toimetada Geir Haraldseth.(Rogaland kunstsenter), tekstid tõlkis inglise keelde Juta Ristsoo ning kujundas Martin Pedanik

Rohkem infot leiab festivali koduleheküljelt

estoniandream2013.blogspot.com