Stockholmi Mööblimessil esitletakse Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite tootearendusprojekti 8:TOOL

04. veebruar, 2013

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili- ja mööbliosakonna tudengid esmaesitlevad 5.-9. veebruaril Stockholmi mööblimessil ühistööna valminud projekti 8:TOOL, milles on ühendatud kaasaegne tekstiilitehnoloogia ja mööblidisain.

 Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiili- ja mööbliosakonna 3. ja 4. kursuse tudengid alustasid projekti jaoks ideede arendamist ja tööd disainimeeskondadena 2012. aasta septembris. Kaheksas tiimis osaleb kokku 20 tudengit. Projektis 8:TOOL kasutatavad kangad on valminud digitaalsetel žakaartelgedel.

Projektile andis hoo sisse Helsinki Metropolia University of Applied Sciences õppejõu tekstiilidisainer Tuomas Tiitineni workshop, kus tekstiilitudengid said eelteadmisi žakaarkanga kudumisest. Toodete kavandamisel lähtuti digitaalse žakaartelje tehnilisest võimalusest kavandada kootud kangaid, mille muster ja struktuur muutub vastavalt disaineri nägemusele. 

Valminud toodetes varieeruvad vormid ja materjalid, tekstiil astub dialoogi metalli või puiduga. Tooliprototüübid peegeldavad autorite disainieelistusi, koostöös sündinud ideed ja erinevate käekirjade vastandumine muudab tekkinud lahendused mänguliseks ja põnevaks. 

TKK projektis 8:TOOL valmis kaheksa eriilmelist istet:

SÜMBIOOS on tool, mille märksõnadeks on pildi ja kuju, mustri ja vormi, kanga ja tooli vaheline suhe. Autorid Kaisi Rosin ja Kadri Nutt. 

LEELO on kevade värvidest ja mustritest inspireeritud iste, mille valmistamisel on lähtutud materjale säästvatest lahendustest. Autorid Mari Kõrgesaar ja Maria Kuusik. WOODY on minimalistliku vormiga tool, mille paneelide pööramisel saab vaheldumisi kasutada kahte erinevat kangadisaini. Autorid Hertta Võido, Kairi Lentsius ja Jaanus Paaver.

Poollamava istumisasendiga LuuP on mõnus paik puhkuseks pärast pikka tööpäeva. Autorid Maria Kukk jaRainerKlement.

DU DO kumerat vormi tasakaalustavad graafiline kangas ja kandilised jalad. Autorid Kersti Teenu ja Liis Somelar.

SKETCH sai alguse juhuslikest visanditest, mis leidsid oma vormi kasepuidus ja –vineeris. Autorid Liis Saare ja Sarah Kopli.

EKLEKT on käetugedega tool, kus nurgeline vineer ja värviküllane kangas on orgaaniliselt ühendatud. Autorid Reela Nigul, Helen Teigar, Maarja Leola ja Kristjan Allik.

PINTO loob istujale ümara must-valge mugavustsooni. Autorid Riin Kivisild, Leelo Moor ja Mihkel Mölder.

Projekti 8:TOOL juhendajad on Katrin Trumm,  Jaak Roosi ja Aet Ollisaar. 

5.-9. veebruaril esitleb TKK disainimeeskond projekti 8:TOOL Stockholmi Mööblimessil. Noorte disainerite ja disainikoolide alal Greenhouse`i paviljonis paiknevad tudengite tööd messiboksis VH02:10. Stockholmi Mööblimessil esinemine on saanud noortele oodatud väljakutseks. Oma boksiga on TKK Stockholmis esinenud alates 2010. aastast. 

4.-23. märts eksponeeritakse projekti 8:TOOL TKK galeriis NOORUS (Riia 11, Tartu).

Projektist 8:TOOL valminud toodete kataloogi saab vaadata messi koduleheküljel: http://www.stockholmfurniturelightfair.se/en/visitor-info/exhibitor-list/tartu-art-college_-furniture-and-textile-departments#e-31955  

Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.