Suurejooneline Balti Muusika Festival Hiinas sillutab teed kestvaks kultuurikoostööks

03. november, 2014
 

p1130015Hiinas 22. novembrini toimuv esimene Balti Muusika Festival on üks tähelepanuväärsemaid Eesti muusika tutvustusi maailma suurimal muusikaturul. 1.-5. novembrini viibib Hiinas visiidil Kultuuriministeeriumi delegatsioon eesotsas kantsler Paavo Nõgenega. 

 „Viimase kahekümne aasta jooksul on Eesti-Hiina kultuurisuhetes toimunud märkimisväärne areng ja Eestist on kujunenud Hiinale väga oluline partner Baltikumis ja kogu Euroopa Liidus. Balti Muusika Festival Hiinas tõstab meie koostöö kultuurisuhete vallas veelgi kõrgemale tasemele, sest festivali oluline eesmärk on ette valmistada Balti riikide ning Hiina muusikute ja kontserdikorraldajate edasist koostööd,“ rääkis Kultuuriministeeriumi kantsler ja Eesti Kontserdi nõukogu esimees Paavo Nõgene

 
Ministeeriumi delegatsioonil on kavas kohtumine Hiina kultuuriministeeriumi aseministri  Ding Wei’ga, et arutleda edasiste plaanide üle kultuurikoostöö osas. Detailsemalt peatutakse Rahvusooper Estonia, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Teater Vanemuine ja Eesti Rahvusmeekoori võimalikul kuuajalisel tuuril Hiina, 2015. aastal.  Lisaks külastatakse Hiina Kesktelevisiooni, kus võetakse kõne alla Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni koostööprojekti „Aadama passioon“ dokumentaal- ja kontsertfilmi linastusõigused Hiinas, mille kaudu oleks soov suurendada filmi vaadatavust 600 miljoni tele-ja onlinevaataja võrra. Film valmib Arvo Pärdi 80. aasta juubelisünnipäevaks. Samuti osaletakse Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdil Shanghais ning Arsise käsikellade ansambli ja pianist Rein Rannapi kontsertidel Pekingis.
 
„Eesti juhtivad muusikakollektiivid koos oma kolleegidega Lätist ja Leedust täidavad kesksed kontserdisaalid Pekingis, Shanghais ja mitmetes teistes linnades Hiinas, andes kokku üle 20 kontserdi. Järgmisel aastal toimuvad vastukaaluks mitme Hiina juhtiva muusikakollektiivi esinemised Balti riikides,“ lisas kantsler Nõgene. Kontserdid toimuvad ka Guangzhous, Hong Kongis, Jinanis ja Xuzhous.
 
Eesti muusikute esitlus maailma ühel suuremal muusikaturul sai alguse Hiina kontserdikorraldajate delegatsiooni visiidist Eestisse möödunud aasta juulis. Eesti Kontsert korraldas väliskülalistele esitluskontserdid, mille põhjal tehti festivali esinejate valik. 
 
Eesti poolt on sündmuse eestvedaja Eesti Kontsert, Hiinast China Association of Performing Arts ja Shanghai City Theatre. Projekti on kaasatud ka Leedu Rahvusfilharmoonia ja Läti Kontsert.
Festivali toetab Kultuuriministeerium taotlusvoorust „Eesti kultuur maailmas“.

Lisainfo: http://www.kul.ee/et/uudised/suurejooneline-balti-muusika-festival-hiinas-sillutab-teed-kestvaks-kultuurikoostooks