Taani kroonprintsess Mary tutvub Tallinnas Reet Ausi loominguga

28. märts, 2014

1520783 10153762906705085 679221154 nKolmapäeval, 2. aprillil toimuva Eesti visiidi ajal külastab Taani kroonprintsess Mary koos  Evelin Ilvesega seminari “Jätkusuutlik disain ärimudelina”, kus Eesti moedisainer Reet Aus tutvustab oma tootmispõhimõtteid ning loomingut.

Aukülalisena seminaril osalev Kroonprintsess Mary on Põhjamaades tuntud jätkusuutliku disaini eestkõneleja ning Taani Kultuuriinstituudi patroon. Lisaks Reet Ausile saab võimaluse oma loomingut külailstele esitleda Taani tuntud bränd Aiayu, mis ühendab Boliivia käsitööliste oskused Taani disainiga.

Disainidoktor Reet Aus oma meeskonnaga on teinud tootmis- ja jäätmeanalüüsi Bangaldeshi suurimas rõivatehases Beximco. “Rõivaste tootmise protsessis tekib kuni 40% ülejääki, millel puudub rakendus oma esmase funktsiooni näol. Seega seisame me silmitsi ka suure energia ja vee raiskamisega. Beximcoga koostöö on viinud meid mõistmiseni, kuidas vähendada jäätmeprobleeme tööstuses ja läbi väärtustava taaskasutuse vähendada tootmise keskkonnamõju.” selgitas Reet Aus.

Loov Eesti ning Taani Kultuuriinstituudi korraldatud seminari eesmärk on juhtida tähelepanu säästvale ressursikasutusele ning tootmismeetoditele moedisaini valdkonnas, tutvustades täna olemasolevaid praktikaid ärimudeli võtmes moedisaineritele, tootmisettevõtetele, investoritele ning tudengitele. Lisaks Ausi ning Aiayu ettekannetele kuuleb üritusel Taani lasteriietebrändi Katvig looja Vigga Svenssoni lugu. Üritust juhib Aus Design keskkonnaspetsialist Markus Vihma.