Täna toimub Tartus loomemajanduse klastri avaseminar

02. veebruar, 2010

Tartu LoomemajanduskeskusTartu Loomemajanduskeskuse eestvõtmisel käivitub täna aasta lõpuni vältav koostööprojekt   „Innovaatiline loomemajanduse klaster“. Projekti kaasatud loomemajandusfirmad planeerivad koostöös teadus- ja haridusasutustega suurendada oma konkurentsivõimet nii Eestis kui välisturgudel.

Projekti avaseminar toimub loomemajanduskeskuses. Seminaril antakse ülevaade toimivatest loomemajanduse klastritest mujal maailmas ning seejärel keskendutakse Tartus loodava klastri eesmärkidele. Projekti strateegia ja viieaastase tegevuskava valmimist koordineerib OÜ Advisio, kel on varasem kogemus Eesti Ökoturismi ning Eesti Puitehituse klastri strateegia koostamisel.

“Edu saavutamiseks on koostöövajadus täna  võrreldes varasemate aegadega kordades suurem. Loomemajanduse valdkonnas on laiapõhjaline koostöö vältimatu” põhjendas klastriloomise  algatust abilinnapea Karin Jaanson.

Peale Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsevad ettevõtete osalevad klastri moodustamisel AS Playtech, OÜ Greif, MTÜ Tartu Kultuuritehas ja SA Viljandimaa Loomeinkubaatorid. Projektiga on liitunud  ka Eesti esimene 4D filmide tootja OÜ Control Disain, mille käivitajateks on Tartu Kõrgema Kunstikooli vilistlased. Klastri loomisel osalevad teaduspartnerid Tartu Ülikool, Tartu Kõrgem Kunstikool ja Viljandi Kultuuriakadeemia.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetas “Innovaatilise loomemajanduse klastri” projekti 370 125 krooniga, millele lisandub omafinantseering.

Lisainfo
Raul Oreškin
SA Tartu Loomemajanduskeskus
juhatuse liige
5564 7803