Tagametsa Loovusmaja on avatud!

31. mai, 2018

PESA vilistlane Tagametsa Loovusmaja  avas eile pidulikult oma vastremonditud maja. Maja ise on pärit aastast 1907 ja korda sai see tänu talguliste abile ja Leader programmist saadud toetusele. „Talukoht ise on palju vanem, märked selle kohta on juba 16. sajandist. Kuid see hoone põles 1900 alguses maha ja pragu renoveerisime aastast 1907 pärit hoonet,“ rääkis Loovusmaja peremees Madis Puhm.

Juba siis, kui isa andis maja Madise kätte, olid esimesed mõtted liikumas, mida sellega teha. Kuna Loovusmaja perenaine Rave Puhm on keraamik ja loovterapeut, siis oli suund kohe selge. Pealegi oli selles hoones juba mitu aastat tegutsenud Rave keraamika töökoda. Leader programmi hindamiskomisjon käis kohal, vaatas loomingulist, pisut Lõuna-Eesti talu meenutavat keskkonda ja kuulas pere plaane ning oli kindel, et sellest saab üks väga vahva loomemaja.

„Selleks, et anda majale oma hing, tahtsime teha võimalikult palju ise, endale ju arvet ei kirjuta,“ naeris Madis.

  1. aastal soovitas Annika Jõks teadmiste täiendamiseks astuda Loov Eesti PESAsse. „Läbisime terve programmi, Innolabid, TeamLabid, PESA õppe ja lõpetasime selle 2017. aasta kevadel,“ rääkis Rave.

„Mina õppisin, milline erinevus on toodete ja enda nime ja loomingu müügil,“ tõi pikaajalise juhtimis- ja müügikogemusega Madis välja ühe kasu.

„2017 aasta talvel tuli juba tunne, et mõttest saab asja ja hakkasin tugitoole kokku ostma. Naabertalu ehk siis  Karjatse mööblikliiniku abiga saime toolid restaureeritud ja nüüd kaunistavad need meie Loovusmaja.

Loovusmaja suunab oma tegevuse ettevõtetele, kes soovivad oma tegevusse särtsu saada ja uusi lahendusi leida pakkudes neile oma koosolekute või koolituste läbiviimiseks teistsugust keskkonda. “Inimeste käimatõmbamiseks saame pakkuda loomingulisi töötubasid, nn loovuskoosolekuid,“ selgitas Madis. Lisaks saavad nad ise koolitusi läbi viia ja kuna Rave on ka loovusterapeut saavad nad ka seda suunda arendada.

Tagametsa Loovusmaja on Tallinnale sedavõrd lähedal, et sinna saab tulla päevaks ja õhtul kasvõi taksoga tagasi sõita. Soovime neile edu!

Tagametaa Loovusmaja kontaktid:

loovusmaja.ee

tel. 522 1127

e-post: madis@loovusmaja.ee