TajuRuum tutvustab rahvusvahelisel kongressil põnevaid maastikuarhitektuuriteemasid

01. november, 2011

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum  esineb sel nädalal Tallinnas toimuval rahvusvahelisel maastikuarhitektuuri kongressil „Mind the Gap: Landscapes for New Era“ kolme ettekandega. Üritusega on seotud teinegi loomemajanduskeskuse ettevõte Mikser Disain, kes tegi kongressi graafilise disaini.

TajuRuum tutvustab kongressil kolmes ettekandes põnevaid ja aktuaalseid teemasid maastikuarhitektuuri vallas. Kerli Irbo räägib Tartu näitel linnaruumis piiride lõhkumisest mängu kontseptsiooni kaudu, Liina Einla tutvustab heterotoopia mõistet maastikuarhitektuuris ning Terje Ong kõneleb toidust kui linnaruumi kujundamise, ümberstruktureerimise ja disainimise vahendist.

Kerli Irbo osaleb ka kongressi korraldustiimis tudengitevõistluse eestvedajana koos maastikuarhitekt Martin Allikuga. Ürituse raames toimuvale tudengitevõistlusele on oma õla alla pannud ka Tartu Loomemajanduskeskus, toetades võistlust auhinnafondiga.

Loomemajanduskeskuse juht Raul Oreškin ütles, et keskuse jaoks on väga oluline, et noored ettevõtjad panustavad lisaks loome- ja äritegevusele ka ühiskondlikul tasemel ning tõstavad linna- ja maastikuplaneerimise valdkonnas üles uusi teemasid. „Kui meie ettevõtjate ideed ja nägemused pakuvad huvi juba rahvusvahelisel tasandil, siis jääb vaid loota, et need jõuavad lõpuks ka meie enda kodulinnas realiseerimisele,“ sõnas Oreškin.

2.-4. novembrini toimuvat kongressi korraldab Eesti Maastikuarhitektide Liit ja see toimub Euroopa Maastikuarhitektuuri Ühenduse (EFLA) egiidi all. Seekordsel kongressil käsitletakse linnaruumi küsimusi. Eestis toimub nii suur ja professionaalne rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kongress esmakordselt. Kongressile oodatakse osalema ning teadmisi ja kogemusi jagama ligikaudu 400 külalist Euroopast ning naaberriikidest – nii akadeemikuid, tudengeid kui ka praktikuid.

Lisainfo: kongressi veebileht www.efla2011.com